Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Burmistrz Rafał Kukla i Prezes KIGN Marek Urban na tle muralu w Gorlicach

Gorlicka grafika nagrodzona w konkursie na „Mural Roku”!

Treść

Miło nam poinformować, że gorlicka grafika „Geniusz z Miasta Światła”, która zdobi ścianę przy ul. Wąskiej, została doceniona w konkursie Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami „Inwestycja Roku”, zajmując trzecie miejsce w kategorii „Mural Roku”!
Nagroda - III miejsce dla gorlickiego muralu
Dziś (26.09) burmistrza Rafała Kuklę odwiedził Prezes Zarządu Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami Marek Urban, który osobiście złożył na ręce burmistrza tę niezwykłą nagrodę.
Prezes Zarządu KIGN Marek Urban wręczający nagrodę burmistrzowi Rafałowi Kukli
„Nie tylko modernizujemy i remontujemy drogi i infrastrukturę, ale także poprawiamy estetykę miasta i upiększamy wspólną przestrzeń, na co również staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne. Cieszę się, że te działania zostały dostrzeżone i nasz największy mural otrzymał tak prestiżową nagrodę. Dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie.” – mówi burmistrz Rafał Kukla.

„Inwestycja Roku” to konkurs mający na celu promocję postaw proinwestycyjnych, proekologicznych i proinnowacyjnych wśród inwestorów, wykonawców, projektantów, władz samorządowych i lokalnych społeczności. Skierowany jest do szerokiego grona inwestorów (prywatnych, samorządowych, spółdzielczych, korporacyjnych), których inwestycje wyróżniają się na tle innych nowoczesnością zastosowanych rozwiązań.

Prestiż i znaczenie konkursu rośnie nieprzerwanie od samego początku jego ogłoszenia, tj. od 2015 roku. Do tej pory nagrodzone zostały 143 inwestycje i 128 uczestników.
Mural "Geniusz z Miasta Światła" przy ul. Wąskiej w Gorlicach - widok z lotu ptaka
Mural powstał w ramach projektu „Łukasiewicz – polski geniusz”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa", a jego wykonawcą jest Mgr Mors.