Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Baner z napisem Program Festiwalu Haupta.

Poznaj program 9. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Treść

Z radością prezentujemy program 9. Festiwalu im. Zygmunta Haupta, na który zapraszamy do Gorlic w dniach od 4 do 8 października.

Dzięki wsparciu partnerów, przyjaciół i widzów Festiwalu spotkamy się ponownie, by rozmawiać o literaturze, o książkach, które są dla nas ważne. Pochylimy się nad nowościami, ale także wrócimy do tych pozycji, które nie widnieją już na listach bestsellerów.

Zobacz program Festiwalu: www.festiwalhaupta.pl/program-2023

W programie aż 23 spotkania (autorskie i tematyczne); gośćmi Festiwalu będą autorzy i autorki prozy, poezji, reportażu i eseistyki.

Zaprosimy także na wystawy: „Antonycz i Haupt. XXIII Łemkowskie Jeruzalem Płynna Granica” oraz „Lśnieniem przywołane. Adaptacje fotograficzne tekstów literackich Zygmunta Haupta”.

Festiwal zakończymy tradycyjnie, czytaniem opowiadań Zygmunta Haupta, które w tym roku usłyszymy w interpretacji mistrza Jana Peszka.

Na spotkania zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela (ul. Jagiełły 1) oraz do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych (ul. Wróblewskiego 12).

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.

Źródło: www.festiwalhaupta.pl