Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Miasteczko Ruchu Drogowego z drona.

Europejski Tydzień Mobilności 2023 – „zMobilizowani” na Miasteczku Rowerowym

Treść

18 i 21 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Gorlicach odbędą się zawody „zMobilizowani” dla uczniów szkół podstawowych!

18 września (poniedziałek) odbędą się zawody rowerowe dla uczniów klas 4-6, a 21 września (czwartek), uczniowie klas 7-8 sprawdzą swoje umiejętności na hulajnogach.

W rywalizacji udział wezmą 8-osobowe drużyny (4 dziewczynki i 4 chłopców).
Zadaniem uczestników będzie pokonanie przygotowanego przez sędziów zawodów układu dróg i przeszkód z elementami toru sprawnościowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Czas przejazdu nie jest limitowany.

Rowery i hulajnogi  potrzebne do zorganizowania i przeprowadzenia zawodów zapewnia organizator.

Uwaga! Przejazd torem jazdy może się odbywać wyłącznie w kasku – zarówno na rowerze jak i hulajnodze!

Zgłoszeń należy dokonywać w dniu zawodów, poprzez dostarczenie sędziemu druku zgłoszenia, wraz z pisemną zgodą rodziców oraz i oświadczeniem o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach. Za bezpieczeństwo uczestników podczas zawodów odpowiadają opiekunowie drużyn wytypowani przez dyrektorów miejskich szkół.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty znajdują się w Regulaminie (doc, 678 kb)

W przypadku złych warunków atmosferycznych, szkoły zostaną poinformowane o nowym terminie lub odwołaniu zawodów.

Celem zawodów jest podnoszenie świadomości społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie roweru, hulajnogi oraz UTO jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Europejski Tydzień Mobilności.
Więcej o Europejskim Tygodniu Mobilności pisaliśmy TUTAJ.