Przejdź do treści Przejdź do stopki
Gorliccy zawodnicy podczas Miastrzostw Świata.

Złoty medal gorlickiego debla

Treść

Podczas 7. Mistrzostw Świata w Crossmintonie, które odbyły się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2023 r. w czeskim Brnie, gorlicka para deblowa Piotr Gawlak & Jerzy Knot, po raz drugi w swojej karierze sportowej, wywalczyła tytuł mistrzów świata – tym razem w kategorii 60+. Przypomnijmy, że w 2017 roku na kortach Warszawianki w Warszawie zdobyli złote medale w kat. 50+.

Ponadto, Piotr Gawlak zdobył brązowy medal indywidualnie w kat. 60+, a Jerzy Knot w tej samej kategorii zdobył piąte miejsce. W walce o medal przegrał z japońskim zawodnikiem Takeo Nikami, który w następnym meczu (półfinale) wygrał z Piotrem Gawlakiem. Trzeci nasz zawodnik – Wojciech Rykała, po zaciętych bojach przegrał z Japończykiem Jun Iijima i Słoweńcem Alen Baumkirher, i zakończył swój start na fazie grupowej.

Gorlickim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Źródło: Jerzy Knot