Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
wizualizacja modernizacji basenu odkrytego

Rozpoczął się remont basenu odkrytego

Treść

Kolejny obiekt miejski, dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym zmieni swoje oblicze i przejdzie kompleksową modernizację! Plac budowy przekazany został (początkiem tego roku) wykonawcy, który rozpoczął już pierwsze prace. W związku z tym, w nadchodzącym sezonie letnim obiekt będzie nieczynny.

Technologia prowadzenia tego typu inwestycji wymaga dodatnich temperatur, dlatego nie ma możliwości prowadzenia prac poza sezonem letnim. W związku z tym, podczas nadchodzących wakacji, obiekt będzie nieczynny. Zapewniamy jednak, że już w przyszłym roku wszyscy spędzający lato w naszym mieście, będą mogli korzystać ze zmodernizowanego, nowoczesnego kąpieliska otwartego! Aby jednak umożliwić dzieciom aktywne spędzanie czasu, Miasto Gorlice przekazało uczniom miejskich podstawówek oraz przedszkolakom karnety na krytą pływalnie!

Wniosek złożony przez Miasto Gorlice na realizację zadania pn. „Modernizacja bazy sportowo-rekreacyjnej Miasta Gorlice w celu poprawy jakości życia mieszkańców i zrównoważonego rozwoju miasta – basen kąpielowy otwarty etap I” uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” w kwocie 9 900 000 zł, co stanowi 90% szacunkowych kosztów zadania.

Gorlickie kąpielisko od ponad 40 lat służy mieszkańcom nie tylko naszego miasta, ale całego powiatu, przez co uległo znacznej degradacji – obecnie jego stan techniczny oraz wizualny pozostawia wiele do życzenia, a jego potencjał jest niewykorzystany.

Rozpoczęty remont obejmie zarówno roboty budowlane, jak i zakup specjalistycznego wyposażenia basenu odkrytego, w tym zaplecza technicznego.

Inwestycja przyczyni się do poprawy jakości i komfortu gorliczan i mieszkańców regionu korzystających z basenu. Dodatkowo, zmodernizowane, nowoczesne otwarte kąpielisko będzie atrakcyjnym punktem na mapie turystycznej regionu.