Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zagłosuj na gorlicki projekt w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Zagłosuj na gorlicki projekt w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Treść

Ruszyło głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie mogą wybierać z 198 propozycji. Szczególnie zachęcamy do głosowania na zadanie pn. „Do korzeni – gorlicki festiwal kultury, tradycji i rzemiosła” (zadanie regionalne, kod zadania: MPD 11).

Dzięki Państwa głosom możemy zdobyć 100 tys. złotych na organizację wyjątkowego wydarzenia, łączącego otwartą edukację historyczną w zakresie etnicznej przeszłości ziemi gorlickiej z kulturalną spuścizną regionu. To niezwykłe spotkanie z rzemiosłem i odchodzącymi w zapomnienie profesjami na kiermaszu ginących zawodów oraz spojrzenie na kulturę i tradycję przez pryzmat warsztatów oraz klimatycznych ulicznych koncertów. Wydarzenia te pozwolą w oryginalny sposób poznać lokalną historię i tradycję regionu, który od lat był miejscem styku trzech kultur – Pogórzan, Łemków i Żydów.
Festiwal ginących zawodów na gorlickim Rynku.
6. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zmierza do wielkiego finału. Teraz wszystko w rękach mieszkańców – to oni w drodze głosowania wyłonią zadania, które będzie następnie realizował Zarząd Województwa Małopolskiego. Wybór jest ogromny – ostatecznie na liście zadań, które dopuszczono do głosowania, znalazło się 198 zadań – 158 o charakterze regionalnym oraz 40 ogólnowojewódzkim.

Sprawdź, jakie zadania dostały „zielone światło”
Wśród zakwalifikowanych 198 zadań najwięcej jest tych o charakterze sportowym (102), kulturalnym (39) i prozdrowotnym (29). Pełna lista zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się tutaj.

Nie jeden, a dwa głosy
Głosowanie rozpoczyna się 15 maja i potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez internet.

W tej edycji mieszkańcy Małopolski mogą oddać aż 2 głosy. Jeden głos na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi głos na zadanie regionalne.

Sposób głosowania pozostaje niezmienny: głosy papierowe wrzucamy do urn zlokalizowanych w całej Małopolsce (w Gorlicach punkt do głosowania zlokalizowany jest w Pawilonie Historii Miasta, Rynek 2) lub wysyłamy pocztą do siedziby urzędu marszałkowskiego. Najszybciej można zagłosować przez internet – na specjalnie przygotowanej do tego stronie: https://bo.malopolska.pl/