Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Sprawdź jak korzystać z miejskich hulajnóg!

Sprawdź jak korzystać z miejskich hulajnóg!

Treść

W odpowiedzi na zapytania dotyczące hulajnóg TIER, które w sobotę, 1 kwietnia, pojawiły się w naszym mieście, przedstawiamy garść przydatnych informacji i ceny za przejazdy.

Na wstępie informujemy, że strefy, w których działają hulajnogi są stale aktualizowane. Po tygodniu funkcjonowania w naszym mieście – biorąc pod uwagę sugestie i prośby osób korzystających z pojazdów – zostały już poszerzone. Jednocześnie przypominamy, że hulajnogi nie działają poza wyznaczonymi strefami ruchu – w aplikacji, są to tereny zaznaczone kolorem czerwonym. Aby mieć pewność, że przejazd został zakończony, należy pozostawić pojazd w strefie ruchu – pozostawienie hulajnogi na „czerwonym” terenie, uniemożliwia zakończenie jazdy, co z kolei powoduje naliczanie opłat!

Aby skorzystać z przejazdu, należy uiścić tak zwaną opłatę startową – za odblokowanie hulajnogi – w kwocie 3 zł. Za każdą rozpoczętą minutę jazdy zapłacimy 0,69 zł.

Jeżeli jednak zamierzacie korzystać z hulajnóg częściej, zapraszamy do zapoznania się z pakietami zaproponowanymi przez TIER. Do dyspozycji jest pakiet nielimitowanych miesięcznych odblokowań w cenie 17,99 zł za miesiąc. Dla przykładu – dojeżdżając codziennie do pracy czy szkoły, koszt za odblokowania pojazdów to 60 zł miesięcznie (zakładając 20 dojazdów i każdorazowo 3 zł opłaty wstępnej). Kupując pakiet, oszczędzasz 42 zł! Zainteresowanych zapraszamy do pobrania aplikacji i sprawdzenia propozycji.

Zachęcamy do korzystania z usługi, jednocześnie apelując, aby używać ich z głową – prosimy o ostrożność i pozostawianie hulajnóg w wyznaczonych miejscach parkingowych. Jeżeli w pobliżu celu Waszej podróży nie ma parkingu, prosimy o pozostawianie pojazdu w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzać pieszym i kierowcom. Jeśli zauważycie hulajnogę porzuconą w nieodpowiednim lub niebezpiecznym miejscu, prosimy o zgłoszenie tego faktu na adres e-mail: support@tier.app. Na takie zgłoszenie, firma obsługująca hulajnogi w naszym mieście, ma obowiązek szybkiej reakcji.

Z przepisami dotyczącymi korzystania z hulajnóg elektrycznych w ruchu drogowym, można zapoznać się na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Źródło: mat. własne, TIER