Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Mapa Polski z nazwą rankingu.

Gorlice wysoko w Rankingu Rzeczpospolitej!

Treść

Z radością informujemy, że Miasto Gorlice zajęło bardzo wysokie, 19 miejsce wśród 881 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w XVIII Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”! W zestawieniu ocenianych było blisko 2,5 tys. jednostek samorządu terytorialnego.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania miast i gmin pod kątem zrównoważonego rozwoju, czyli działań, które są wyrazem dbałości o lokalną społeczność i środowisko, przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania.

Autorzy zestawienia biorą pod uwagę wszystkie miasta i gminy w Polsce (z wyjątkiem Warszawy). Źródłem danych jest Główny Urząd Statystyczny oraz informacje podawane przez same samorządy w e-ankiecie. Kryteria rankingu ustala niezależna kapituła, pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka, w skład której wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych. Te kryteria to łącznie ponad 50 wskaźników w czterech głównych obszarach: finanse i rozwój, dbałość o mieszkańców, czyste środowisko i obszar wspierający  jakość zarządzania.

Niezmiernie cieszę się z bardzo dobrej pozycji, jaką uzyskał nasz samorząd w Rankingu RP. Od kiedy piastuję urząd burmistrza, staram się systematycznie realizować cele, które założyłem sobie na początku i nie zwalniać tempa!  Potwierdzeniem tego jest wysokie miejsce Gorlic w klasyfikacji, co daje mi także powód do osobistej satysfakcji. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. – mówi burmistrz Rafał Kukla.

Ze szczegółowymi wynikami rankingu można zapoznać się TUTAJ.