Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Przyjaciele Zippiego w Miejskim Przedszkolu nr 1

Przyjaciele Zippiego w Miejskim Przedszkolu nr 1

Treść

W trwającym roku szkolnym – 2022/2023, w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Gorlicach realizowany jest Program „Przyjaciele Zippiego”, dedykowany dla małych dzieci z różnymi możliwościami i zdolnościami.

Program składa się z 6 części realizowanych w trakcie 24 spotkań, przez specjalnie przeszkolonego nauczyciela. Spotkania odbywają się w grupie „Smerfów” – dzieci 4-5 letnich i prowadzi je nauczycielka Marta Więcek. Zajęcia realizowane są dwa razy w tygodniu od września do grudnia 2022.
Dzieci z grupy "Smerfy" Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach z patyczakiem "Zippim"
Celem programu jest nauka dzieci:

  • jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźń,
  • jak rozwiązywać konflikty,
  • jak zachowywać się w różnych sytuacjach,
  • jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.

Dzieci poznają głównego bohatera – patyczaka o imieniu Zippi, którego przyjaciółmi jest grupa chłopców i dziewcząt. Podczas spotkań, dzieci analizują różne sytuacje – nauczyciel nie mówi dzieciom co maja robić, ale zachęca do zastanowienia się nad sytuacją i wymyślania własnych rozwiązań. Celem jest znalezienie takich rozwiązań problemów, które nie tylko pomagają im samym, ale również uwzględniają dobro innych.
Przedszkolaki z grupy "Smerfy" Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach w trakcie zajęć w ramach programu "Przyjaciele Zippiego"
Realizacja Programu „Przyjaciele Zippiego”, prowadzona jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania  Narkomanii dla Miasta Gorlice w roku 2022.