Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Gorliccy seniorzy na Seniorialiach.

Seniorzy z Miasta Światła na krakowskich Senioraliach!

Treść

Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Manko zorganizowało w Krakowie Międzynarodowe Senioralia, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń Małopolski. Integrują środowisko seniorów, a także promują aktywność i zdrowy styl życia. Do Krakowa przybyli seniorzy z całej Polski! Oczywiście nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji seniorów z Gorlic – miasta przyjaznego seniorom.
Gorliccy seniorzy na Seniorialiach.
Głównym punktem pierwszego dnia Senioraliów była konferencja dla koordynatorów polityki senioralnej „Doświadczenia i inspiracje w polityce senioralnej samorządów”.
Uczestnicy konferencji.
Drugi dzień zainaugurowała uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim. Następnie uczestnicy w kolorowym pochodzie przeszli do Parku Jordana, gdzie na seniorów czekały wykłady na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz ponad 20 bezpłatnych badań i porad lekarskich. W barwnym pochodzie wyróżniali się szczególnie gorliccy seniorzy z flagami Miasta Światła! Na krakowskie Senioralia przygotowali taże specjalną piosenkę "My jesteśmy gorliczanie". Blisko 50-osobową reprezentację Gorlic stanowili seniorzy skupieni wokół Klubu Seniora oraz Gorlickiej Rady Seniorów. Wyjazd gorliczan do Krakowa wsparło Miasto Gorlice.
Seniorzy na Senioralaich.
Podczas wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi metodami oszustw na stoisku „Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać”. W Senioraliach wzięły udział firmy (m.in. ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne, uzdrowiska, sanatoria, stoiska przedstawiającą lokalne wyroby z różnych części Polski), które przedstawiły atrakcyjne oferty zniżkowe dla Seniorów.
Gorliccy seniorzy na Seniorialiach.
Strefę gastronomiczną uatrakcyjniły liczne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz grill. Na seniorów czekały także koncerty Alexandra Martineza, Duo Performance, występy artystyczne zespołów seniorskich, Pokaz Mody Stylowi Seniorzy – laureatów ogólnopolskiego konkursu Głosu Seniora oraz impreza integracyjna, którą poprowadziła światowej sławy DJ Wika – najstarsza DJ-ka świata.
Gorliccy seniorzy na Seniorialiach.
Międzynarodowe Senioralia odbywają się corocznie i gromadzą dużą liczbę uczestników – przedstawicieli miast partnerskich programu „Gmina Przyjazna Seniorom”, członków Rad Seniorów, Uniwersytetów Złotego Wieku, instytucji publicznych i społecznych.
Gorliccy seniorzy na Seniorialiach.
Gorlice od kilku lat szczycą się tytułem Gmina Przyjazna Seniorom. Od wielu lat działa tutaj Uniwersytet Złotego Wieku czy Gorlicka Rada Seniorów. W 2019 r. otwarto Klub Seniora, a w 2021 r. Dzienny Dom Seniora. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO, miasto przystąpiło do Ogólnopolskiej Karty Seniora - programu dzięki któremu gorliccy Seniorzy mogą otrzymać zniżki na wybrane produkty i usługi!
Gorliccy seniorzy na Seniorialiach.
Gorliccy seniorzy na Seniorialiach.
Gorliccy seniorzy na Seniorialiach.Źródło: mat. własne, www.glosseniora.pl
Foto. www.malopolska.pl, Klub Seniora, Głos Seniora