Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Laureaci konkursu Budowa Roku PZITB

Gorlicki „Sokół” nagrodzony w konkursie „Budowa Roku 2021”

Treść

Dziś (20.09), podczas uroczystej gali, burmistrz Rafał Kukla odebrał wyjątkowe wyróżnienie – budynek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Gorlicach, który w ubiegłym roku przeszedł gruntowną modernizację, otrzymał nagrodę II stopnia w konkursie „Budowa Roku 2021”! W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele wykonawcy rewitalizacji - gorlickiej firmy Batory Bau Sp. z o.o w osobach: Grzegorz Sarkowicz - kierownik realizacji oraz Henryk Węgliński - kierownik budowy.

To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Współorganizatorem konkursu jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Celem konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Niezmiernie cieszę się, że PZITB dostrzegł ogrom pracy, jaka została włożona w przywrócenie gorlickiemu „Sokołowi” dawnego blasku. Dzięki gruntownemu remontowi, budynek znów jest wizytówką miasta i jego prawdziwą perełką! Serdecznie dziękuje Sądowi Konkursowemu oraz Komitetowi Organizacyjnemu Konkursu za docenienie tej modernizacji. Jako burmistrz jestem dumny z tak wspaniałego wyróżnienia. – mówi burmistrz Rafał Kukla.
Gorlicki SOkół po remoncie.5
Więcej o konkursie i wynikach, znajduje się TUTAJ