Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Baner z napisem Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich.

XIV Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Treść

W dniach 13-19 września w naszym mieście przeprowadzony zostanie XIV Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozegrany będzie XXVIII Sportowy Turniej Miast i Gmin pod hasłem „Sport dla wszystkich – zdrowie dla każdego”.

Głównymi celami wydarzenia są: aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, szczególnie tych, którzy na co dzień nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia oraz integracja wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin.

Współzawodnictwo w turnieju polega na jak największym udziale mieszkańców Gorlic w aktywnościach sportowo-rekreacyjnych, najlepiej o charakterze masowym tj. wycieczki, rajdy, gry i zabawy, biegi, nordic walking, turnieje, wycieczki rowerowy itp., a także przeprowadzenia testu Coopera (12-minutowy bieg, marszobieg).  O zajętym miejscu naszego miasta w klasyfikacji końcowej decydować będą elementy:

  • stosunek łącznej liczby startujących do ogólnej liczby mieszkańców
  • iloczyn liczby zorganizowanych imprez turniejowych i liczby dni, w których te imprezy przeprowadzono
  • liczby uczestników testu Coopera

Planowany kalendarz imprez należy przesłać do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach (email: dzialsportu@osir.gorlice.pl) do 10 września 2022 r., natomiast sprawozdanie z przeprowadzonych imprez do 23 września 2022 r.

Od wielu lat Gorlice plasują się na czołowych miejscach w tym wydarzeniu, zarówno w skali województwa, jak i kraju w kategorii miast od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców. Jest to zasługa organizatorów imprez sportowo-rekreacyjnych, głównie przedszkoli, szkół, organizacji sportowych, klubów, instytucji, zakładów pracy oraz Zarządów Osiedli.

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju i jednocześnie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesów Miasta Gorlice w Europejskim Tygodniu Sportu w latach poprzednich.

Kalendarz planowanych imprez dostępny jest tutaj (doc., 245 kb)
Zgłoszenie Miasta Gorlice do turnieju (excel, 163 kb)

Szczegóły imprezy znajdziecie tutaj.

Sprawozdanie (excel, 196 kb)
Test Coopera - podsumowanie (excel, 200 kb)

Źródło: OSiR Gorlice