Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zawodnicy Miasta Światła pobiegli w Papie!

Treść

Na zaproszenie Burmistrza Papy Áldozó Tamása, grupa biegaczy z Miasta Światła odwiedziła nasze partnerskie miasto na Węgrzech. Reprezentacja Gorlic wzięła udział w zawodach biegowych 7. Watchman Pápa Félmaraton 2022, które odbyły się 14 sierpnia br.
Zdobywcy medali
Nasze miasto reprezentowali: Agnieszka Barszcz-Bylica, Gabriela Stec, Gabriela Bryg, Mateusz Bryg, Aleksander Szurek, Michał Setlak, Marek Podraza oraz Marcin Górka.
Zwycięścy na podium
Zawody przyniosły sukcesy naszych zawodników! Na dystansie 7 km, jako drudzy do mety dobiegli Gabriela Bryg i Michał Setlak.
Zawodnicy na podium
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych na dystansie 21 km zdobyli: Agnieszka Barszcz-Bylica oraz Marcin Górka. Ponadto, Marcin Górka zajął drugie miejsce w kategorii open w biegu na 21 km.
Grupa biegaczy z Gorlic
Łącznie reprezentacja Miasta Światła zdobyła aż pięć pucharów i pięć czołowych miejsc w tym prestiżowym biegu!
Zawodnik z flaga Polski
Wideorelację lokalnej telewizji z wywiadami gorlickich zawodników obejrzeć można TUTAJ.
Wręczenie pucharów
Na trasie czekał także miły akcent przygotowany przez gospodarzy - każdy z gorlickich biegaczy mógł zobaczyć swoje imię wypisane na trasie!

W trakcie pobytu delegacja miała okazję zwiedzić miasto, poznać jego zabytki, obejrzeć bazę sportowo-rekreacyjną i odwiedzić lokalną telewizję, a także nawiązać kontakty z zawodnikami z Papy.

Serdecznie dziękujemy za tak gościnne przyjęcie władzom Papy, a naszym zawodnikom gratulujemy!

Więcej o wyjeździe i udziale w biegu można przeczytać TUTAJ.