Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pomóżmy małemu Józiowi z Brunar!

Pomóżmy małemu Józiowi z Brunar!

Treść

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, na gorlickim Rynku będziecie mogli spróbować wyjątkowych, tradycyjnych, regionalnych potraw przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń wiejskich oraz szefa kuchni Andrzeja Polana, a także  wysłuchać koncertów Kapeli Ciupaga i One Step. A to wszystko podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku!  

Prócz doznań smakowych i muzycznych, podczas Festiwalu odbędzie się jeszcze jedno, ważne wydarzenie – charytatywna zbiórka dla Józia z Brunar.

Józio cierpi na Neuroblastomę IV stopnia z obecną amplifikacją onkogenu MYCN(+) z przerzutami do szpiku i kości – to jeden z najgroźniejszych nowotworów, który występuje najczęściej u małych dzieci.
Józio
Amplifikacja MYCN sprawia, że leczenie Józia będzie trudniejsze i dłuższe. Nie ma już beztroskich zabaw, spacerów, podróży, planów na daleką przyszłość. Pojawiły się za to kroplówki, chemia i  szpital, który będzie jego domem na najbliższe miesiące. Rodzina jednak walczy, a ta walka przynosi efekty! Dzięki chemioterapii guz zmniejszył się, nie uciska już tak mocno na serduszko i płuca. Józiu pomimo bólu znosi wszystko niezwykle dzielnie, uśmiecha się. To jednak dopiero początek walki. Chłopca czekają kolejne cykle chemii (w sumie ma być ich 8), operacja usunięcia guza, autoprzeszczep szpiku, radioterapia i immunoterapia. Lekarze dają jednak Józiowi spore szanse na wyzdrowienie ze względu na młody wiek!

Wy też możecie pomóc, włączając się w niedzielną zbiórkę! Na Rynku znajdziecie wolontariuszy z puszkami. Wszystkich, którzy mogą, zachęcamy do włączenia się w akcję. Zbiórkę prowadzi Fundacja „Wyjdź z domu”.

Ci, którzy nie mogą być z nami w niedzielę, mogą wesprzeć Józia poprzez potral SięPomaga, TUTAJ.

Pomózmy małemu Józiowi wrócić do zdrowia! Pamiętaj - dobro wraca!