Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Rockfin stworzy 100 nowych miejsc pracy w Gorlicach

Rockfin stworzy 100 nowych miejsc pracy w Gorlicach

Treść

Rockfin jest wiodącą na świecie firmą inżynieryjną, specjalizującą się w projektowaniu, produkcji, testowaniu i serwisowaniu systemów olejowych, paliwowych do turbin gazowych, turbin parowych, generatorów, kompresorów oraz wysokociśnieniowych napędów i systemów sterowania. Wkrótce zakład firmy powiększy się, a w pierwszym etapie inwestycji utworzonych zostanie 100 nowych miejsc pracy! To dobre wieści dla gorliczan i naszego miasta.

Dziś na zaproszenie firmy, Burmistrz Rafał Kukla odwiedził gorlicką siedzibę Rockfin, gdzie Dariusz Brach - Dyrektor Dywizji i Zakładu Produkcyjnego w Gorlicach opowiedział o planach gorlickiego oddziału, perspektywie rozwoju w Mieście Światła oraz oprowadził po zakładzie.

Urządzenia firmy Rockfin wykorzystywane są m.in. w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych, spalarniach śmieci, przemyśle petrochemicznym, papierniczym oraz cementowym.

Główna siedziba spółki znajduje się w Małkowie koło Gdańska, oprócz Gorlic, firma posiada również zakład w Bydgoszczy.

Rozbudowa gorlickiej siedziby to trzykrotne zwiększenie powierzchni produkcyjnej oraz modyfikacja obecnej infrastruktury w celu usprawnienia procesów produkcyjnych.  Dla gorliczan to przede wszystkim nowe miejsca pracy, które planowane są już w pierwszym etapie inwestycji. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na II kwartał 2023 roku.

Gratuluję firmie Rockfin dynamicznego rozwoju i tworzenia kolejnych miejsc pracy. Podziękowania i gratulacje kieruję też do wszystkich przedsiębiorców działających w strefach przemysłowych jak i poza nimi. To bardzo ważne dla rozwoju naszych Gorlic! Miasto stawia na rozwój gospodarczy i dobre warunki dla przedsiębiorców, dlatego już wkrótce powstanie nowa Strefa Aktywności Gospodarczej przy ul. Zakole – to perspektywa rozwoju dla kolejnych przedsiębiorstw i nowe miejsca pracy dla mieszkańców Gorlic i okolic – mówi burmistrz Rafał Kukla.