Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Zapraszamy na 1. Festiwal im. Piotra Nowaka!

Zapraszamy na 1. Festiwal im. Piotra Nowaka!

Treść

Gorlickie Centrum Kultury oraz Miasto Gorlice zapraszają na pierwszą edycję Festiwalu im. Piotra Nowaka, który odbędzie już 30-31 lipca, na gorlickim Rynku! Usłyszymy m.in. CLAP & TONE – A Tribute to Eric Clapton, Jack Moore & Gary Moore Tribute Band oraz piosenki Piotra Nowaka w wykonaniu lauretów konkursu wokalnego.

Na scenie zaprezentują się też Billy Goats oraz Arek Zawiliński Trio.

Festiwalowi towarzyszyć będzie plenerowa wystawa retrospektywna dotycząca postaci Piotra Nowaka, strefa chilloutu i gastro. Wstęp wolny.

Integralną częścią wydarzenia jest Konkurs Wokalny o którym więcej pisaliśmy TUTAJ.  Plebiscyt skierowany jest do osób w wieku 16-40 lat, a termin zgłoszeń mija 22 lipca 2022!

Koncerty poprowadzi Andrzej Klee.

30 lipca (sobota)

  • 17:00 - Przesłuchania konkursowe
  • 18:30 - Billy Goats
  • 20:00 - CLAP & TONE – A Tribute to Eric Clapton

31 lipca (niedziela)

  • 17:00 - Arek Zawiliński TRIO
  • 18:30 - Koncert laureatów konkursu wraz z zespołem Piotr Nowak Band
  • 20:00 - Jack Moore & Gary Moore Tribute Band

Piotr Nowak pochodził z Gorlic - karierę muzyczną zaczynał w bigbitowych formacjach takich jak Kornuty czy Halniaki. Po latach współpracy z Tadeuszem Nalepą praktycznie zawiesił działalność . Wrócił na scenę nz grupą Piotr Nowak Band, która powstała po spotkaniu w studiu im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów w 2015 roku.  Zespół rozpoczął swoją działalność od wyjątkowego utworu "Pamięć", którego tekst złożony jest z tytułów piosenek stworzonych przez Nalepę. Artysta zmarł w 2020 roku.

Festiwal powołany został w celu upamiętnienia postaci gorlickiego muzyka, popularyzowania jego twórczości i muzyki bluesowej i rockowej oraz promocji kultury i dziedzictwa kulturowego miasta Gorlice.

O artystach:

Billy Goats
Zespół tworzą ludzie od lat związani ze sceną, uczestniczący w wielu różnorodnych projektach muzycznych. W 2011 roku ich drogi spotkały się i powstał zespół, który przyjął nazwę Billy Goats. Muzyka jaką grają oscyluje wokół szeroko rozumianego rocka i bluesa. Znajdziemy tam zarówno mocny puls perkusji, dynamiczne riffy gitarowe, jak również nostalgiczne łkanie harmonijki ustnej czy piękne brzmienie gitary akustycznej. Wszystko to doprawione wokalem, stanowi zwartą i wpadającą w ucho całość.

Arek Zawiliński TRIO
Zespół powołany, by nadać kompozycjom Arka Zawilińskiego, zwykle granym solowo, nowych przestrzeni. Zespół zagra w składzie: Arek Zawiliński (wokal, gitary), Roman Ziobro (bas), Max Ziobro (perkusja).

CLAP & TONE – A Tribute to Eric Clapton
Projekt rzeszowskich muzyków, którego artystycznym zamierzeniem jest uhonorowanie twórczości Erica Claptona. Jego leader – Sebastian Stachurski (gitara, vocal) – od ponad 25 lat, wnikliwie studiuje kompozycje oraz sztukę wokalną i gitarową swojego ukochanego Mistrza. Grupa złożona jest z doświadczonych muzyków, którzy związani są z uznanymi w kraju zespołami bluesowymi i rockowymi, takimi jak: Piotr Nowak Band, Portal Blues, Kłusem z Blusem, Outsider Blues, Spiral. Oprócz Sebastiana Stachurskiego w zespole występują: Wojciech Kwieciński (bas), Przemysław Nycz (perkusja) Maciej Łosiewicz (hammond, piano) Julia Honkisz (wokal), Katarzyna Wnęk (wokal). Repertuar koncertowy zespołu obejmuje cały okres twórczości solowej Erica Claptona, różne odcienie stylistyczne i jego fascynacje – od bluesa, country, reggae, po pop.

Jack Moore & Gary Moore Tribute Band
Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli.

Tagi