Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Jagiełły – tak ją pamiętamy

Jagiełły – tak ją pamiętamy

Treść

Jest już nowa książka Urszuli Karasińskiej! Tym razem, autorka - zgodnie z zapowiedziami - wzięła na warsztat historię ulicy Jagiełły. To druga publikacja z cyklu poświęconego ulicom naszego miasta. Premiera książki nieprzypadkowo zbiega się zakończeniem remontu jednego z najpiękniejszych budynków przy ulicy – „Sokoła”. Jej wydanie wsparło Miasto Gorlice.

Urszula Karasińska to pasjonatka historii, bibliofil, długoletni pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach, koordynatorka projektu „Świadkowie lokalnej historii”. W zeszłym roku ukazała się pierwsza książka autorki, w której podjęła temat ulicy Stróżowskiej.

W nowej publikacji możemy poznać historię ul. Władysława Jagiełly - to ulica krótka, lecz pełna piękna, radości i twórczej, pozytywnej energii.

W książce znajdziemy m.in. historię narodzin i działalności gorlickiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, opowieść o bohaterskich pocztowcach i zatwardziałym czytelniku, który nawet w obliczu powodzi w bibliotece nie przerywał lektury. "Jagiełly" to zabawne i wzruszające opowieści o ludzkiej mądrości, zaradności, solidarności i zdrowym patriotyzmie.

Zachęcamy do dzielenia się wspomnieniami i archiwalnymi fotografiami dotyczącymi gorlickich ulic. Materiały można przesyłać na adres: gorlickieulice@interia.pl albo przekazać do sekretariatu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach z dopiskiem „dla Urszuli Karasińskiej”.

Książkę można nabyć w Pawilonie Historii Miasta Gorlice.