Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
VII Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy za nami!

VII Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy za nami!

Treść

Za nami dwa wyjątkowe, przepełnione świąteczną atmosferą dni – w miniony weekend odbył się VII Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy! Gorlicki Rynek wypełnił się stoiskami handlowymi, a w powietrzu unosił się zapach piernika i choinki. Nie zabrakło kolędowania oraz atrakcji dla najmłodszych!
Stoiska na gorlickim Rynku.
W pierwszy dzień Jarmarku (18.12), w trakcie wyjątkowego wydarzenia – animacji na szczudłach w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”, poszukiwaliśmy pomocnika św. Mikołaja.
Artsyta na szczudłach.
W niedzielę (19.12), na Rynku stanęła „żywa szopka”, a w niej kucyki, kozy i owieczki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych gorliczan.
Szopka na rynku.
O 14.00, tradycyjnie już, gorliczanie zebrali się na jubileuszowej, X Gorlickiej Wigilii. Wigilia rozpoczęła się modlitwą odmówioną przez Proboszcza Bazyliki Mniejszej Narodzenia NMP w Gorlicach Stanisława Ruszela. Zgromadzonych w świątecznej atmosferze przywitał Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla. Głos zabrała także organizatorka Wigilii i Prezes Fundacji Róża, Pani Iwona Budziak. Po symbolicznym przełamaniu się opłatkiem, odbyło się wspólne kolędowanie w towarzystwie chóru Belfersingers.
Oficjele na gorlickiej scenie,
Wigilia na gorlikim Rynku.
W trakcie Wigilii na gorlickim Rynku, harcerze z Hufca ZHP Gorlice, przynieśli też niezwykły dar – Betlejemskie Światełko Pokoju, które przekazali burmistrzowi!
Na scenie przemawia burmistrz Kukla.
W oba dni, w Pawilonie Historii Miasta, dzieci i chętni dorośli mogli stworzyć swój wyjątkowy pierniczek, a to za sprawą „Świątecznych skrzatów”, które zaprosiły na warsztaty, przygotowane przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej.
Warsztaty w pawilonie historii miasta.
Całości wydarzenia towarzyszyły kwesta na rzecz Kuby Misia. Kuba to 17-letni gorliczanin, którego z dnia na dzień zaatakowała choroba – autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Jednego dnia Kuba był energicznym nastolatkiem, a drugiego pacjentem, którego wyniszczała okrutna choroba, która zabiera Kubie szansę na sprawną przyszłość, na życie! Szansą dla Kuby jest plazmafereza, czyli wymiana osocza i dostarczenie nowych, zdrowych immunoglobulin. Do stycznia tego roku, leczenie było refundowane. Niestety dziś jego koszt został oszacowany na około 530 tysięcy złotych. Tym samym, cena za zdrowie w wypadku Kuby to ponad pół miliona złotych.
Chór na gorlickiej scenie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Jarmarku - za możliwość wspólnego świętowania w trakcie Gorlickiej Wigilii, dziękujemy Pani Iwonie Budziak, Kołom Łowieckim i wszystkim sponsorom, wystawcom i gorliczanom i przyjezdnym, którzy spędzili z nami ten wyjątkowy, przedświąteczny czas. Do zobaczenia za rok!
Kobieta z jastrzębiem na ręce.Relacja fotograficzna z I dnia Jarmarku
Relacja fotograficzna z II dnia Jarmarku
Stoiska na gorlickim Rynku.
Stoiska na rynku.
Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy wyróżniony jest marką lokalną Karpating.
Logo marki Karpating.