Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Będzie zielono na gorlickim Rynku!

Będzie zielono na gorlickim Rynku!

Treść

Co robimy początkiem listopada? Sadzimy drzewa! To idealny okres na te prace, dlatego właśnie teraz, zgodnie z zapowiedzią „upiększamy” Rynek, tak by na wiosnę cieszyć się zielenią.

Zasadzonych zostanie 5 klonów czerwonych, 4 magnolie i 11 głogów. To pierwszy etap prac, które mają poprawić oblicze naszego Rynku.

W podwójnych skrzyniach zasadzone zostaną głogi oraz kwiaty jednoroczne kwitnące. Nad Pawilonem Historii Miasta posadzone zostały magnolie, a na drugiej płycie Rynku klony.

Nowe nasadzenia mają na celu zniwelowanie obecnej „betonozy” powstałej w skutek rewitalizacji Rynku. Część drzew zasadzonych zostało w donicach – jest to pewien kompromis. Zasadzenie ich w ziemi bezpośrednio na płycie Rynku, wiązałoby się z jej gruntowną modernizacją, ze względu na rozbudowane sieci podziemne oraz sposób wykonania rewitalizacji. Takie prace pociągnęłyby za sobą bardzo wysokie koszty.

Zastosowany sposób zazielenienia przy niskim nakładzie finansowym sprawi, że już wkrótce na naszym Rynku będzie łatwiej o cień, a wypoczynek będzie zdecydowanie przyjemniejszy niż dotychczas.

Wiemy, że donice z czasem zablokują rozrost systemu korzeniowego, dlatego drzewa po kilku latach zostaną zastąpione nowymi. Dotychczasowe nasadzenia znajdą wtedy swoje nowe miejsce w przestrzeni miejskiej.