Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wieść o Ignacym poniesie się w Polskę – wizyta studyjna dziennikarzy

Wieść o Ignacym poniesie się w Polskę – wizyta studyjna dziennikarzy

Treść

Wielkimi krokami zbliża się dwusetna rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza, która jest okazją do szerszego rozpropagowania wiedzy o tym wielkim innowatorze, wynalazcy i pionierze przemysłu naftowego oraz odwiedzenia miejsc z nim związanych, w tym także Miasta Światła.
Uczestnicy wizyty studyjnej z Zastępcą Burmistrza Miasta Gorlice
Na zaproszenie Miasta Gorlice, Restauracji Kaflarnia oraz marki Karpating, w ostatni weekend w naszym mieście gościliśmy grupę dziennikarzy turystycznych.
Przentacja produktów lokalnych - sery z Łużnej
Wizytę studyjną rozpoczęła prezentacja lokalnych produktów oraz uroczysta kolacja, w której w imieniu Burmistrza Rafała Kukli, udział wziął jego Zastępca Łukasz Bałajewicz.
Prezntacja lokalnych produktów - Restauracja Kaflarnia
W trakcie pobytu uczestnicy odbyli wycieczkę po Ziemi Gorlickiej śladem Ignacego Łukasiewicza i „czarnego złota” - zwiedzili m.in. Muzeum Regionalne PTTK, Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena”, Pałac Długoszów oraz pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej w „Pustym lesie”.
Cerkiew w Owczrach
Dotarli także do najważniejszych obiektów turystycznych regionu m.in. zabytkowych świątyń wpisanych na listę UNESCO, wyludnionych łemkowskich wsi, czy miejsc związanych z historią I wojny światowej.
Wizyta w Muzeum
Partnerem wizyty była gorlicka firma Podróże4x4, dzięki której dziennikarze zwiedzali okolicę w samochodach terenowych. 
Cerkiew Owczarach - zdjecie grupowe uczestników
Z niecierpliwością czekamy na efekty wizyty, które z pewnością przyczynią się do promocji całego powiatu, szczególnie w kontekście historii przemysłu naftowego i planowanego ogłoszenia roku 2022  „Rokiem Ignacego Łukasiewicza”.
Stary Dom Zdrojowy - kolacja
Kolacja w Starym Domu Zdrojowym - promocja marki Karpating
Promocja produktów lokalnych - dżemy i powidła
Czarne - symboliczne drzwi
Wizyta w Pustym lesie
Wejście do Pustego lasu
Kolacja w Restauracji "Kaflarnia"Prezentacja produktów restauracji "Kaflarnia" Prezentacja krywulkiWizyta w Muzeum Uroczysta kolacja w restauracji "Kaflarnia"
http://karpating.pl/