Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
100 lat Glinika Gorlice! Tak świętowaliśmy!

100 lat Glinika Gorlice! Tak świętowaliśmy!

Treść

W minioną sobotę Gorlicki Klub Sportowy „Glinik Gorlice” obchodził swoje 100-lecie! Głównym punktem programu był mecz seniorów, w którym GKS zmierzył się z Wisłą Kraków. Przyjacielskie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:6.
Mecz Glinik - Wisła
Święto miłośników piłki nożnej w Gorlicach rozpoczęła msza święta dziękczynna z okazji Jubileuszu w Bazylice NNMP. Punktualnie o 12:00 zaczął się "mecz stulecia". W przerwie spotkania prezesi klubów Dawid Błaszczykowski z Wisły i Paweł Szarowicz z Glinika wymienili się symbolicznymi koszulkami. Galeria zdjęć TUTAJ.

Po meczu seniorów, wręczono odznaczenia PZPN oraz wyróżnienia klubu GKS Glinik. Nagrody klubowe wręczyli Prezes GKS-u Paweł Szarowicz, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz jego Zastępca Łukasz Bałajewicz. Powędrowały one do gorlickich piłkarzy, siatkarzy, koszykarek i zapaśników. Galeria zdjęć TUTAJ.

Po godzinie 15:00 rozpoczął się mecz Oldboys, w którym drużyna Glinika Gorlice zmierzyła się z Karpatami Krosno.
Mecz oldbojów
Równocześnie z wydarzeniami sportowymi, na płycie bocznej stadionu odbył się Jubileuszowy Piknik. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych w tym m.in. lot balonem na uwięzi, strefę gier i zabaw, stoiska gastronomiczne. Spotkać można było też Jakuba Błaszczykowskiego, który chętnie rozdawał autografy i fotografował się z fanami. Galeria zdjęć TUTAJ.
Jakub Błaszczykowski podczas pikniku
Podczas wydarzenia kibice zapewnili głośny doping zagrzewając drużyny do walki oraz zadbali o wyjątkową oprawę wydarzenia.
Kibice podczas meczu
W przerwach wydarzeń, na stadionie mogliśmy zobaczyć pokazy i występy Cheerleaders GKS, Akademii GKS Glinik oraz pokaz taneczny grupy Bling Dance Show.
Bling Dance Show
W imieniu Władz Miasta i Zarządu GKS serdecznie dziękujemy Jarosławowi Królewskiemu, firmom Nowak-Mosty S.A, Wysowianka, Empol, Libropol, TR Ubezpieczenia, Centrum Diagnostyki Obrazowej Pachana Szczerba, Art-man, Multikop, Auto Złom Gubała, All Building Solutions, Chili Restauracja, Weronica, Monterm, Kasyno Park oraz Powiatowi Gorlickiemu za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.
Następnych 100 lat dla Glinika!
Wręczenie odznaczeńBalon na uwięzi podczas wydarzenia