Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Rodzinny konkurs No Promil - No Problem

Rodzinny konkurs No Promil - No Problem

Treść

22 listopada w Niepublicznym Przedszkolu TPD „Chatka Misia Uszatka” w Gorlicach odbyło się podsumowanie rodzinnego konkursu plastycznego "No Promil - No Problem" realizowanego w ramach udziału przedszkola w kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska. Przedszkole po raz drugi przyłączyło się do realizacji działań kampanijnych. Rodzice włączyli się do akcji przygotowując ze swoimi dziećmi plakaty. Na konkurs wpłynęło 15 prac.

Dyrektor przedszkola przywitała dzieci oraz przedstawicieli Rady Rodziców p. Katarzynę Ducal-Miłkowską oraz p. Ilonę Węgrzyńską. Wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola otrzymały z rąk p. Agnieszki podziękowanie za aktywny udział w realizacji działań kampanijnych (bajeczek, wielu pogadanek, warsztatów, spotkania z policjantem, przygotowań do  happeningu  itp.), a 15 dzieci wraz z rodzicami oprócz dyplomu otrzymała piękny Złoty Skarbiec Baśni ufundowany przez Miasto Gorlice ze środków na profilaktykę rozwiązywanie problemów alkoholowych. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe nagrody. Wszystkie prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Urzędzie Miejskim w Gorlicach.


Profilaktyczna bajeczka o Czerwonym Kapturku

Natomiast 23 listopada dzieci z „Chatki Misia Uszatka” przeniosły się do malowniczego lasu, gdzie spotkały Czerwonego Kapturka oraz wilka. Tematem zajęć była ODWAGA. Wszyscy uważnie oglądali przedstawioną scenkę oraz głośno wyrażali swoje zdanie na temat zachowania dziewczynki. Wiedzą, że była bardzo odważna, a jej postawa jest godna naśladowania. Dzieci dowiedziały się o tym, że poproszenie osoby dorosłej lub policjanta o pomoc nie jest donoszeniem tylko właściwą postawą, która może drugiej osobie uratować życie lub zdrowie. Przedszkolaki dyskutowały między sobą. Wiedzą, że z pijanym kierowcą nie rozpoczynamy podróży! Możemy się temu sprzeciwić, poprosić innego dorosłego lub wziąć i schować kluczyki od samochodu.

Tekst: Agnieszka Kaczmarczyk - dyrektor przedszkola