Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pociąg kolei Małopolskich na torach.

Powstaje studium dla rewitalizacji linii kolejowej Gorlice – Jasło

Treść

Informujemy, że firma International Management Services Sp. z o.o. opracowuje, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wstępne studium planistyczno-prognostyczne dla projektu pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odc. Gorlice – Jasło celem usprawnienia połączenia Kraków – Jasło wraz z rewitalizacją linii kolejowej nr 110 i budową łącznicy pomiędzy ww. liniami”.

Projekt ten został zgłoszony przez Województwo Małopolskie do naboru w ramach programu wieloletniego pn. "Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku". W ramach tego projektu przewiduje się rewitalizację linii kolejowej na odcinkach: Gorlice – Gorlice Zagórzany oraz Gorlice Zagórzany – Jasło, a także budowę łącznicy kolejowej w Gorlicach między liniami kolejowymi 108 i 110 oraz modernizację infrastruktury peronowej w gminach Moszczenica (przystanek kolejowy Moszczenica Małopolska) i Łużna (przystanek kolejowy Szalowa i stacja kolejowa Wola Łużańska).

Serdeczne zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym online, które odbędzie się 18 października 2021 o godz. 17:30. Przewidywany czas trwania spotkania: ok. dwóch godzin. W pierwszej jego części eksperci IMS omówią cele i założenia a także zaprezentują zakres opracowywanego studium, zaś w drugiej części chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Można wziąć w nim udział wybierając jedną z dwóch opcji:

  • pobierając uprzednio z Internetu aplikację Microsoft Teams (wersja bezpłatna na urządzenia stacjonarne lub mobilne);
  • korzystając z przeglądarkowej wersji Microsoft Teams (przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome).

Bezpośredni link do spotkania, wraz z krótką instrukcją, zostanie opublikowany na naszej stronie w dniu spotkania, tj. 18 października.

Źródło: Mariusz Szubra
Prezes Zarządu International Management Services Sp. z o.o.