Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Miasteczko Ruchu Drogowego nagrodzone!

Miasteczko Ruchu Drogowego nagrodzone!

Treść

Kolejna gorlicka inwestycja doceniona na arenie ogólnopolskiej! Mowa o Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Stawiska, które zostało laureatem konkursu Budowa Roku 2020, organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Dziś (28.09), w trakcie gali wręczenia „OSKARÓW BUDOWLANYCH” w Warszawskim Domu Technika NOT, nagrodę III stopnia dla Miasta Gorlice odebrał burmistrz Rafał Kukla.
Wręczenie nagród
W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 45 inwestycji, które odznaczały się szczególnie interesującymi osiągnięciami polskiej myśli technicznej, zarówno pod względem nowoczesności rozwiązań technologicznych, jakości wykonania, jak i wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

Gośćmi wydarzenia byli m.in. Minister Piotr Uściński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odpowiedzialny za budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, Minister Dorota Cabańska pełniąca obowiązki Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Otwarcie miasteczka
Nagroda III stopnia dla Miasteczka Ruchu Drogowego, to kolejne wyróżnienie dla Miasta Gorlice. Zaledwie kilka dni temu doceniony został także pomnik „Sidur Przechodniów”. Jako burmistrz Gorlic, a także absolwent kierunku budownictwo, jestem bardzo dumny, że gorlickie inwestycje zostają zauważone i zdobywają ogólnopolskie nagrody.
- mówi burmistrz Rafał Kukla. Dziękuję Panu Grzegorzowi Bajorkowi i firmie Hażbud za projekt i realizację inwestycji - dodaje burmistrz.

Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Stawiska w Gorlicach to obiekt, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych rowerzystów. Spełnia nie tylko funkcję edukacyjną, ale jest także kolejną atrakcją dla dzieci i młodzieży. Jako innowacyjny projekt, w skuteczny sposób pomaga najmłodszym gorliczanom w nauce bezpiecznego poruszania się po drogach.
Widok zdrona na MIasteczko Ruchu Drogowego
Na jego budowę Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie w kwocie 200 000 zł. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu Województwa Małopolskiego - Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego, a jego całkowity koszt to 595 796 zł.