Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wizerunek wilka na plakacie.

Nasz sąsiad Wilk

Treść

Fundacji WWF Polska zaprasza na wernisaż wystawy „Nasz sąsiad Wilk, pożyteczny, pracowity, niepoznany”. Wernisaż otwiera wystawę, która potrwa od 15.09 do 15.10.

Miejsce: Browar Ursa Maior, Uherce Mineralne 122

Czy z wilkiem można żyć w zgodzie? Traktować go jak sąsiada, z którym nie mamy konfliktu? Chcielibyśmy odpowiedzieć na te pytania, jednocześnie pokazując jak piękny to jest drapieżnik. Dlatego zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy zdjęć o wilkach, połączony z projekcją filmu o pasterzach z Bieszczad. Wernisaż będzie także konferencją prasową, podczas której specjaliści z dziedziny ochrony wilka w Polsce odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

AGENDA WERNISAŻU
14:20 – Rozpoczęcie i przywitanie. Krótkie wprowadzenie przez prowadzącego (po co tu jesteśmy, co to za wystawa, kim są zaproszeni goście)
14:35 – Połączenie via Skype ze Świnoujściem z Krzysztofem Chomiczem, autorem zdjęć. Opowie nam o swoim doświadczeniu w fotografowaniu wilków
14:50 – Krótki wykład o tym czy i jak można żyć w zgodzie z dużym drapieżnikiem jakim jest wilk (Piotr Chmielewski, WWF Polska)
15:05 – Metody ograniczania szkód powodowanych przez wilki i cenne doświadczenia projektów. (dr Wojciech Śmietana)
15:20 – Premiera filmu o pasterzach (produkcja WWF)
15:35 – Pytania i dyskusja, podziękowania, degustacja lokalnych produktów

Źródło: Fundacja WWF Polska