Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Startuje Budżet Obywatelski Miasta Gorlice!

Startuje Budżet Obywatelski Miasta Gorlice!

Treść

Chcesz, żeby w Twojej okolicy było ciekawiej lub po prostu – piękniej? Widzisz, że potrzebna jest jakaś inwestycja albo inicjatywa, która pomoże rozwiązać ważny dla mieszkańców problem? Masz pomysł na wydarzenie, które spodoba się gorliczanom? Dobrze się składa – już dzisiaj (13 września) startuje 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice.

Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec Gorlic, który ukończył lub ukończy w tym roku 16 lat. Podobnie jak w roku ubiegłym, do dyspozycji mieszkańców jest 900 tys. złotych. Dzięki temu uda się zrealizować wiele ciekawych projektów. Na Wasze pomysły czekamy do 27 września 2021 r.

Propozycje zadań do realizacji w ramach BO 2022 można zgłaszać od 13 do 27 września 2021 r. (uwaga! wnioski złożone przed i po tym terminie będą nieważne!) w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach (parter) albo przesłać na adres: Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2, 38-300 Gorlice (w przypadku przesłania formularza decyduje data wpływu do Urzędu).

Pomysłodawca musi zebrać pod swoim projektem co najmniej 15 podpisów. Głosowanie potrwa dwa tygodnie, od 21 października do 2 listopada, a wyniki zostaną ogłoszone do 5 listopada. Głosować będzie można zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie w Pawilonie Historii Miasta Gorlice.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom decydować o tym, na co przeznaczyć część środków z budżetu miasta. Gorliczanie mają realny wpływ na realizację inicjatyw w swoim miejscu zamieszkania i mogą wskazać, co jest dla nich ważne zarówno w kwestii ogólnomiejskiej jak i osiedlowej i na co przeznaczyć część budżetu miasta. Warto więc spróbować swoich sił! Liczymy na kolejne świetne pomysły naszych mieszkańców. - mówi burmistrz Rafał Kukla.

Podobnie jak w roku ubiegłym zgłaszać można zarówno zadania ogólnomiejskie jak i zadania osiedlowe. Wartość zadania ogólnomiejskiego nie może przekroczyć kwoty 300 tys. zł, a zadania osiedlowego 50 tys. zł.

Ważne terminy - nie przegap!

Nazwa działania

Termin realizacji

Zgłaszanie zadań przez mieszkańców

13 - 27 września 2021 r.

Wnioski o kalkulację kosztów

do 20 września 2021 r.

Weryfikacja wniosków

do 15 października 2021 r.

Głosowanie mieszkańców

16 października - 2 listopada 2021 r.

Ogłoszenie wyników głosowania

do 5 listopada 2021 r.

Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl znajduje się mapa realizacji zadań z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice. Można tutaj zobaczyć jak wiele Państwa pomysłów zostało już zrealizowanych.

Nie daj sobie odebrać możliwości wpływania na wygląd Twojej okolicy i całego miasta!

Przed złożeniem wniosku przeczytaj uważnie regulamin.

Regulamin, formularz zgłaszania zadań oraz inne niezbędne załączniki do pobrania poniżej:
Regulamin BO Miasta Gorlice (doc., 33kb)
Formularz zgłoszeniowy (pdf, 264kb
Formularz zgłoszeniowy (.doc., 36kb)
Szacunkowe koszty (pdf, 258kb)
Umowa użyczenia (pdf, 388kb)
Umowa użyczenia (doc., 37kb)
Porozumienie (pdf, 384kb)
Porozumienie (doc., 40kb)
Karta do głosowania (pdf, 268kb)
Lista poparcia projektu (pdf, 817kb)
Lista poparcia projektu (doc., 67kb)