Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Burmistrz Rafał Kukla wręczający kwiaty pierwszoklasistom

Rozpoczęcie roku szkolnego i pasowania na ucznia w Miejskich Zespołach Szkół

Treść

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a z nim, szkolne mury przekroczyło nowe grono pierwszoklasistów! Po wakacjach i długim okresie nauki zdalnej, wszyscy uczniowie i przedszkolaki wracają do stacjonarnych zajęć. Nauka będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii, z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego.
Plakat przedstawiający idące do szkoły dzieci
Dziś, (1.09) w trzech Miejskich Zespołach Szkół – nr 1, 3 i 5, odbyły się uroczyste pasowania na ucznia.
Pasowanie na ucznia.
W Miejskim Zespole Szkół nr 1, w obecności Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli, do grona uczniów dołączyło 57 dzieci. Wydarzenie rozpoczęła część artystyczna, po której nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a Dyrektor Waldemar Pyznar przywitał pierwszoklasistów i tradycyjnie – wielkim ołówkiem – pasował na uczniów.
Pasowanie na ucznia w Miejskim Zespole Szkół nr 1
Część artystyczna w czasie pasowania na ucznia w Miejskim Zespole Szkół nr 1
Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się TUTAJ.

W Miejskim Zespole Szkół nr 3, w poczet pełnoprawnych uczniów, w obecności Burmistrza Rafała Kukli oraz Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Wojciecha Zapłaty, wstąpiło 27 pierwszoklasistów. Dzieci, po uroczystym ślubowaniu, zostały pasowane na uczniów przez Dyrektora szkoły Krzysztofa Michalika.
Ślubowanie pierszoklasistów w Miejskim Zespole Szkół nr 3
Pasowanie na ucznia w Miejskim Zespole Szkół nr 3
Zdjęcie grupowe dzieci.
Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Miejski Zespół Szkół nr 5, przywitał w swoich murach 69 nowych uczniów. Na wydarzeniu obecni byli Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Wojciech Zapłata. Pierwszaki z „piątki” również zostały uroczyście włączone w grono uczniów – po oficjalnym przywitaniu w szkole, Dyrektor Barbara Kuk pasowała każdego pierwszoklasistę.
Występy artystyczne uczniów.
Pasowanie na ucznia.
Łukasz Bałajewicz przemawia.
Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Władze miasta – tradycyjnie już, nie zapomniały o rozpoczynających swoją szkolną przygodę dzieciach! Na pamiątkę uroczystości, a także, aby umilić pierwszakom początek nauki w w szkole, wszyscy przyjęci dziś w grono uczniów otrzymali upominek – koszulkę z Ignacym Łukasiewiczem! Wierzymy, że będą nosili ją z dumą i godnie reprezentowali szkołę oraz Miasto Światła!
Burmistrz Rafał Kukla i Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji w trakcie wręczanie koszulek pierwszoklasistom
Burmistrz Rafał Kukla z pamiątkową koszulką dla pierwszoklasistów
W szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Miasto Gorlice nowy rok szkolny rozpoczęło 2702 uczniów, w tym 2074 uczniów w szkołach i 628 w przedszkolach. Natomiast do niepublicznych przedszkoli uczęszcza 393 dzieci.
Pierwszoklasiści z Miejskeigo zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach w tarkcie pasowania na ucznia
Wraz z nowym rokiem, zarówno przed nową dyrekcją, jak i uczniami, czekają kolejne wyzwania i plany, których realizacji życzymy!