Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wydział - Wydział Oświaty, Kultury i Promocji

Uwaga na burze z gradem!

Uwaga na burze z gradem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla powiatu gorlickiego przed silnym deszczem z burzami. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 45 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 23:00 12.08.2022 do godz. 22:00 13.08.2022.

Blok przy ul. Kościuszki w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Blok przy ul. Kościuszki w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Wczoraj (11.08), w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyła się konferencja prasowa na temat Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. W spotkaniu, w imieniu burmistrza Rafał Kukli, udział wziął Sekretarz Miasta Daniel Janeczek, który z rąk I Wicewojewody Małopolskiego Ryszarda Pagacza, Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusza Urbana oraz Prezesa Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Małopolsce Michała Lysego, odebrał symboliczny czek na pokrycie 10% kosztów inwestycji mieszkaniowej, która niebawem ruszy w Gorlicach!

Uwaga na burze!

Uwaga na burze!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla powiatu gorlickiego przed burzami. Prognozowane są burze, którymi miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm, porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj (11.08) od godz. 12.50 do godz. 20.00.

Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Gorlic

Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Gorlic

Organizacja powiatowa Ligi Obrony Kraju oraz Miasto Gorlice serdecznie zaprasza wszystkich chętnych sympatyków strzelectwa sportowego na zawody strzeleckie „O puchar Burmistrza Miasta Gorlice – z okazji Święto Wojska Polskiego”, które odbędą się na strzelnicy LOK przy ul. Brzozowej 1A w dniu 14 sierpnia 2022 r. (niedziela) o godz. 14:00.

Kino plenerowe na gorlickim Rynku!

Kino plenerowe na gorlickim Rynku!

Już w najbliższy piątek (12.08) wraz z salonem CANAL+ Gorlice, zapraszamy na plenerowy pokaz filmu pt. „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej. Na gorlickim Rynku będą czekać na was wygodne leżaki, a na ekranie cenieni polscy aktorzy m.in. Kinga Preis, Adam Woronowicz czy Ewa Wiśniewska! Startujemy o godzinie 20:30. Bądźcie z nami – wstęp wolny!

Dziewiąta edycja Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw

Dziewiąta edycja Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw

Tegoroczny Tydzień Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach odbył się w dniach 25-31 lipca. Jak co roku, na ulice naszego miasta wyszło całkiem liczne grono wolontariuszy w niebieskich koszulkach, gotowych nieść pomoc innym i dzielić się pozytywną energią. Pomimo niewielkich kłopotów z pogodą udało się zrealizować wszystkie przygotowane wydarzenia, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gorlic.

Małopolski Festiwal Smaku za nami!

Małopolski Festiwal Smaku za nami!

To był najsmaczniejszy 7 sierpnia w historii Gorlic! Za sprawą Małopolskiego Festiwalu Smaku, stoiska i stoły uginały się od lokalnych potraw oraz produktów, a nogi same rwały się do tańca!

GKS Glinik Gorlice & Wiślanie Jaśkowice

GKS Glinik Gorlice & Wiślanie Jaśkowice

Już w najbliższą środę 10 sierpnia, o godz. 17.30 zapraszamy na gorlicki Stadion im. Maksymiliana Kumorkiewicza, na pierwszy mecz GKS Glinik Gorlice przed własną publicznością. W ramach 2 kolejki IV ligi "JAKO" Małopolska, piłkarze z Miasta Światła zagrają z LKS "Wiślanie" Jaśkowice.