EKOsfera w Gorlicach po raz trzeci!

Ekosfera wraca na gorlicki Rynek – w najbliższą sobotę (14.09) w centrum naszego Miasta będzie można m.in. odwiedzić autobus energetyczny, zasięgnąć informacji od Doradcy Energetycznego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a nawet wziąć udział w ekologicznym dyktando z atrakcyjnymi nagrodami. Ponownie wymienimy też elektroodpady na rośliny oraz stare żarówki na LEDowe.

Kiedy? Gdzie?

14.09

9:00 - 14:00  – Gorlicki Rynek

Co w programie?

  • Autobus Energetyczny - ze specjalistami Krajowej Agencji Poszanowania Energii z Warszawy.
  • Kacza Para Eko - razem poruszymy tematykę ZeroWaste, omówimy zagadnienia związane z ochroną ptaków, ze szczególnym uwzględnieniem chronionego Bociana Czarnego. Kacza Para przeprowadzi też ekologiczne dyktando, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.
  • Pokaz urządzeń grzewczych spełniających wymogi uchwały antysmogowej dla Małopolski.
  • Dystrybutor paneli fotowoltaicznych.
  • Możliwość bezpośredniego kontaktu z Mistrzem Kominiarskim - opowie dlaczego przeglądy kominów są ważne oraz jakie zagrożenia wynikają z nieczyszczenia przewodów kominowych.
  • Pokaz filmowy - film Punkt Krytyczny będzie można oglądnąć na wygodnych leżakach w Pawilonie Historii Miasta.

W trakcie wydarzenia na miejscu będzie EkoDoradca, która wyjaśni wszelkie zagadnienia dotyczące aktualnych programów dotacyjnych, przedstawi najbardziej dogodny system ogrzewania budynku w zależności od indywidualnych potrzeb mieszkańca, wyjaśni zapisy uchwały antysmogowej.

Zapraszamy na gorlicki Rynek!

Tagi