Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
podpisanie listu intencyjnegi w sprawie utworzenia Gorlickiego Klastra Energii

List intencyjny w sprawie utworzenia Gorlickiego Klastra Energii podpisany!

Treść

W poniedziałek (28.11), w budynku Ratusza, burmistrz Rafał Kukla oraz 40 przedsiębiorców, prezesów spółdzielni mieszkaniowych oraz spółek miejskich zadeklarowało współpracę, składając podpis na liście intencyjnym dotyczącym utworzenia Gorlickiego Klastra Energii! Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i optymalnych warunków rozwoju samorządu, gorlickich przedsiębiorców oraz mieszkańców miasta.

Scenariusz działań w sprawie utworzenia Gorlickiego Klastra Energii omawiany był już 7 września oraz 8 listopada br. W spotkaniach, w których udział wzięli przedstawiciele Miasta Gorlice na czele z burmistrzem Rafałem Kuklą, prelegenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz podmioty gospodarcze i spółdzielnie mieszkaniowe, przedstawiona została koncepcja utworzenia w Gorlicach pierwszego takiego przedsięwzięcia w regionie. Na jedym z nich, gościem był również Tadeusz Królczyk Wójt Ochotnicy Dolnej – miejscowości, gdzie funkcjonuje już innowacyjny magazyn energii.
Spotkanie odnoście Gorlickiego Klastra Energii w Szkole, 7 września
Prelekcja na temat Klastra Energii podczas spotkania w Sokole 7 września
Sygnatariuszami listu intencyjnego byli: Miasto Gorlice, Elektrociepłownia „Gorlice” Sp. z o.o., PGO S.A. Kuźnia Glinik, Oddział w Gorlicach, Stal Impex Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne „Optoland Polska” S.A., Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Małopolska”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krasińskiego”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pod Lodownią”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Mariampol”, Polmocon Sp. z o.o., Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „GLINIK” Sp. z o.o., Rockfin Sp. z o.o. Zakład Produkcyjny w Gorlicach, Bank Spółdzielczy w Gorlicach, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Firma Handlowa „DOMICELA” Sp. z o.o., PIEKARNIA SZYMBARCZANKA Klukowski i Wspólnicy Sp. j., Tomasz Klukowski F.H.U. „LIDER”, Recykling Galicja Sp. z o.o. Sp. k., FAMUR S.A. Systemy Ścianowe Oddział Glinik w Gorlicach, Weronica Sp. z o.o., Empol Energia Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDIMET Sp. z o.o., P.P.U.H. STESER s.c., MEKANIKA Sp. z o.o., Forest Gorlice Sp. z o.o., PUPH „OTECH” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Empol Sp. z o.o., Grzegorz Langkafel Euro-Panel 2, Katarzyna Halik FH Lazar, TLC Sp. z o.o. Oddział w Gorlicach, ANMAR Plus, Terra MOTA Sp. z o.o., Zakład Narzędziowy „M+R” Sp. z o.o., Artur Grygowicz Stolarstwo-Produkcja-Usługi-Handel, Artur Kosiński P.P.H.U. „AREX”, Delikatesy Centrum Mariusz Filar Gorlice, Delikatesy Centrum K Ziółkowska – Filar Marzena, Glass – mal system Sp. z o.o. Sp. k., AFORE POLSKA Sp. z o.o.
Przedsiębiorcy na spotkaniu w sprawie podpisania listu inrencyjnego dotyczącego Gorlickiego Klastra Energetycznego
Przedsiębiorcy na spotkaniu w sprawie podpisania listu inrencyjnego dotyczącego Gorlickiego Klastra Energetycznego
Kolejnym krokiem, który sygnatariusze podejmą jeszcze w tym roku, będą  prace nad wyznaczeniem szczegółowych celów, podziału obowiązków, zasad współpracy, określenia źródeł finansowania działalności operacyjnej, jak również planowanych źródeł finansowania realizowanych projektów i przedsięwzięć inwestycyjnych Klastra. Prace te uwieńczone zostaną podpisaniem partnerskiej umowy.
Polska Strefa Inwestycji
Galeria zdjęć z wydarzenia poniżej.

GALERIA