Zapisz się na szkolenie z geoturystyki!

Zapisz się na szkolenie z geoturystyki! Środa, 5 września 2018 W ramach projektu Miasta Gorlice pn. „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego”, w dniach 19-21 października 2018 r. organizujemy szkolenie z zakresu geoturystyki dla osób działających w branży turystycznej.

Szkolenie z zakresu geoturystyki. Szukamy prelegentów.

Szkolenie z zakresu geoturystyki. Szukamy prelegentów. Piątek, 24 sierpnia 2018 W zawiązku z realizacją projektu „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” i organizacją w jego ramach „Szkolenia z zakresu geoturystyki obszaru pogranicza polsko-słowackiego” poszukujemy specjalistów, którzy są zainteresowani wygłoszeniem prelekcji w poniższych tematach. Forma prelekcji, zakres, data oraz jej długość podane są poniżej.

Bogactwo z Ziemi

Bogactwo z Ziemi Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 W ramach projektu Miasta Gorlice pn. „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” powstał film edukacyjno-promocyjny ukazujący największe atrakcje geoturystyczne pogranicza, rozwój przemysłu naftowego na Ziemi Gorlickiej oraz historię wydobycia wód mineralnych i działalności uzdrowiskowej Bardejowa.

Rozświetliliśmy Gorlice – tak wyglądał pierwszy Festiwal Światła!

Rozświetliliśmy Gorlice – tak wyglądał pierwszy Festiwal Światła! Poniedziałek, 30 lipca 2018 W minioną sobotę (28.07.) odbyliśmy niezwykłą podróż malowaną światłem – wszystko za sprawą FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR można było zobaczyć m.in. pokazy pirotechniczne, pokazy laserów oraz artystów władających światłem i dźwiękiem, a na zakończenie bawić się przy muzyce polsko - słowackiego duetu DJ - ów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i za tak znakomitą frekwencję! Gorlice miastem światła!

Festiwal Światła w Gorlicach!

Festiwal Światła w Gorlicach! Poniedziałek, 23 lipca 2018 Już w najbliższą sobotę (28 lipca) zapraszamy w podróż malowaną światłem podczas FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR będziecie mogli zobaczyć m.in. zapierający dech w piersiach pokaz pirotechniczny, pokaz laserów i sztucznych ogni, artystów władających światłem i dźwiękiem, mapping 3D, a całość wydarzenia dopełni niezwykle oświetlona przyroda i energetyczna muzyka! Nie może Was zabraknąć!

Umowa na realizację transgranicznego projektu podpisana!

Umowa na realizację transgranicznego projektu podpisana! Czwartek, 5 lipca 2018 Wczoraj (4.07.) w Rzeszowie odbyło się uroczyste podpisanie zatwierdzonych do realizacji projektów transgranicznych w ramach polsko-słowackiego programu Interreg na lata 2014-2020. W imieniu Miasta Gorlice umowę na realizację projektu „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” podpisali burmistrz Rafał Kukla oraz skarbnik Edyta Szilder. Projekt opiewa na kwotę blisko 240 000 zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie z programu współpracy transgranicznej, a 5% z budżetu państwa.

Zbliża się gorlicki Festiwal Światła!

Zbliża się gorlicki Festiwal Światła! Poniedziałek, 2 lipca 2018 Mamy zaszczyt zaprezentować wydarzenie jakiego jeszcze w naszym mieście i okolicy nie było! W ostatni weekend lipca (28 lipca) zapraszamy w podróż malowaną światłem podczas FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR będziecie mogli zobaczyć m.in. zapierający dech w piersiach pokaz pirotechniczny, pokaz laserów i sztucznych ogni, artystów władających światłem i dźwiękiem, mapping 3D, a całość wydarzenia dopełni niezwykle oświetlona przyroda i energetyczna muzyka! Nie może Was zabraknąć!

240 000 zł na promocję Miasta Światła!

240 000 zł na promocję Miasta Światła! Wtorek, 24 kwietnia 2018 Z radością informujemy, że projekt Miasta Gorlice „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” uzyskał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Partnerem projektu jest Bardejów, z którym od 1999 roku łączy nas umowa partnerska.