Umowa na realizację transgranicznego projektu podpisana!

Umowa na realizację transgranicznego projektu podpisana! Czwartek, 5 lipca 2018 Wczoraj (4.07.) w Rzeszowie odbyło się uroczyste podpisanie zatwierdzonych do realizacji projektów transgranicznych w ramach polsko-słowackiego programu Interreg na lata 2014-2020. W imieniu Miasta Gorlice umowę na realizację projektu „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” podpisali burmistrz Rafał Kukla oraz skarbnik Edyta Szilder. Projekt opiewa na kwotę blisko 240 000 zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie z programu współpracy transgranicznej, a 5% z budżetu państwa.

Zbliża się gorlicki Festiwal Światła!

Zbliża się gorlicki Festiwal Światła! Poniedziałek, 2 lipca 2018 Mamy zaszczyt zaprezentować wydarzenie jakiego jeszcze w naszym mieście i okolicy nie było! W ostatni weekend lipca (28 lipca) zapraszamy w podróż malowaną światłem podczas FESTIWALU ŚWIATŁA „4 żywioły”! Na obiektach sportowych OSiR będziecie mogli zobaczyć m.in. zapierający dech w piersiach pokaz pirotechniczny, pokaz laserów i sztucznych ogni, artystów władających światłem i dźwiękiem, mapping 3D, a całość wydarzenia dopełni niezwykle oświetlona przyroda i energetyczna muzyka! Nie może Was zabraknąć!

240 000 zł na promocję Miasta Światła!

240 000 zł na promocję Miasta Światła! Wtorek, 24 kwietnia 2018 Z radością informujemy, że projekt Miasta Gorlice „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego” uzyskał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Partnerem projektu jest Bardejów, z którym od 1999 roku łączy nas umowa partnerska.