300 000 zł na Festiwal Światła?

Dzisiaj tj. 10 września rozpoczyna się głosowanie w III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 5 października, każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, może oddać tylko 1 głos na dowolne zadanie ze swojego subregionu (w przypadku mieszkańców powiatu gorlickiego jest to Subregion Sądecki).

Szczególnie zachęcamy do głosowania na zadanie pn. „Festiwal Światła w Gorlicach” (Kod zadania: SAD02). Dzięki Państwa głosom możemy zdobyć prawie 300 tys. złotych na organizację drugiej edycji tego niezwykłego wydarzenia (tak wyglądał pierwszy Festiwal Światła w Gorlicach).

W zeszłym roku w BO Województwa Małopolskiego inny gorlicki projekt zdobył wiele Waszych głosów i niemal 100 tysięcy złotych przeznaczonych zostało na naukę szybkiego czytania w Miejskich Zespołach Szkół (pisaliśmy o tym tutaj). Wierzymy, że i tym razem nam się uda!

Festiwal Światła będzie niesamowitym widowiskiem, które przeniesie widzów w magiczny świat pełen barw, światła i muzyki, z bogatą historią, dziedzictwem przyrodniczym i przemysłowym w tle. Nazwa wydarzenia nawiązuje do hasła „Gorlice Miasto Światła”. Hasło z kolei odnosi się do historii Gorlic, czyli kolebki przemysłu naftowego i miasta, w którym zapłonęła pierwsza w świecie uliczna lampa naftowa. Festiwal Światła to nie tylko wydarzenie o charakterze artystycznym, ale także naukowym i edukacyjnym. Oprócz dynamicznej gry świateł, która ożywi ulice i budynki, koncertów i instalacji świetlnych, uczestnicy Festiwalu wezmą udział w warsztatach naukowych, będą świadkami niezwykłych eksperymentów, których motywem przewodnim będzie światło. Ponadto każdy będzie mógł przenieść się w czasie do początków przemysłu naftowego. A to za sprawą niezwykłej przejażdżki tradycyjnym wozem maziarskim i wizyty w Skansenie Naftowym i Muzeum Regionalnym, czyli podróży po bogatej historii przemysłu naftowego na Ziemi Gorlickiej. Festiwal Światła to wydarzenie dla wszystkich spragnionych świet(l)nej rozrywki.

Koszt zadania to 296 500,00 zł.

Jak głosować?
• przez wrzucenie karty do urny w Pawilonie Historii Miasta Gorlice (gorlicki Rynek) - karty do głosowania są dostępne w Pawilonie Historii Miasta
• przez Internet, pod linkiem -> TUTAJ
• za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Głosowanie potrwa od 10 września do 5 października.

Jak głosować przez Internet?


Głosowania internetowe jest bardzo intuicyjne. Wystarczy:
1. Podaj pesel, imię, nazwisko, adres email oraz wybierz powiat na który chcesz zagłosować (gorlicki).
2. Wybierz zadanie na które chcesz zagłosować (Festiwal Światła).
3. Zaznacz dwa oświadczenia (uprawnienie do głosowania i RODO).
4. Kliknij „Oddaj głos”, a następnie potwierdź jego oddanie ponownie klikająć "Oddaj głos".

Pamiętaj, że możesz głosować tylko raz. Kolejne głosowanie spowoduje unieważnienie wszystkich Twoich głosów.

Jak wypełnić papierową kartę do głosowania?
1. Na karcie do głosowania wpisz kod zadania i jego tytuł.
Przykład:
W przypadku wyboru zadania pn.: Festiwal Światła w Gorlicach
Kod zadania: SAD02
Nazwa zadania: „Festiwal Światła w Gorlicach”
2. Uzupełnij kartę do głosowania o swoje dane osobowe - wpisz swój PESEL, imię, nazwisko oraz zaznacz powiat, w którym mieszkasz.
3. Podpisz oświadczenia. Są one niezbędne dla oddania głosu.
4. Wrzuć kartę do urny w Pawilonie Historii Miasta Gorlice lub wyślij ją pocztą.
5. Jeśli zagłosujesz ponownie lub skorzystasz z kilu sposobów głosowania wszystkie Twoje głosy zostaną unieważnione.

Karta do głosowania

Lista zadań z dopuszczonych do głosowania

Więcej informacji: www.bo.malopolska.pl