Pociąg retro znów w Gorlicach!

Pociąg retro znów w Gorlicach! Środa, 19 września 2018 Po raz kolejny do Gorlic zawita pociąg retro! Tym razem zatrzyma się w naszym mieście już w najbliższą niedzielę – 23 września.

Ugoda z byłym kierownikiem Wydziału IR

Ugoda z byłym kierownikiem Wydziału IR Wtorek, 18 września 2018 W związku z mało precyzyjnym przekazem zawartym w Gazecie Gorlickiej oraz wobec daleko posuniętej dezinformacji, szerzonej w tym względzie przez G24, Urząd Miejski w Gorlicach, odnosząc się do licznych zapytań w tym przedmiocie, potwierdza, że toczyło się postępowanie w sprawie uznania za bezskuteczne wypowiedzenia umowy o pracę byłego kierownika Wydziału Inwestycji i Rozwoju UMG.

79. rocznica sowieckiej napaści na Polskę

79. rocznica sowieckiej napaści na Polskę Poniedziałek, 17 września 2018 17 września 1939 roku Armia Czerwona zaatakowała Polskę. Dziś w Gorlicach odbyły się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń.

Weekend seniora z kulturą w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach

Weekend seniora z kulturą w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach Czwartek, 13 września 2018 Przed nami kolejna edycja akcji „60+ Kultura”. Celem tego wydarzenia jest zachęcenie osób powyżej 60. roku życia do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym.

Gorlice to miasto przyjazne firmom!

Gorlice to miasto przyjazne firmom! Czwartek, 13 września 2018 Z dumą informujemy, że Miasto Gorlice uzyskało tytuł Samorządu Przyjaznego Firmom w XI edycji konkursu i zajęło bardzo dobre miejsce w rankingu! Jesteśmy na 125 miejscu na 321 wyróżnionych miejscowości!

Uwaga na żmije!

Uwaga na żmije! Czwartek, 13 września 2018 W związku ze zgłoszeniem obecności żmii zygzakowatej na terenie Os. Łęgi, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach sprzyjających bytowanie tego gatunku.

W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem

W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem Środa, 12 września 2018 Czy wiesz, że w 1853 roku rozpoczęła się historia polskiego i światowego przemysłu naftowego? Data ta jest związana z pierwszą skonstruowaną przez Ignacego Łukasiewicza lampą naftową. Dlatego z tej okazji serdecznie zapraszamy na wydarzenie pn. „W stronę światła – Dzień i Noc z Łukasiewiczem"

XII Gorlicka Jesień Muzyczna

XII Gorlicka Jesień Muzyczna Środa, 12 września 2018 Serdecznie zapraszamy 28 – 30 września 2018 roku do Gorlic, Bobowej oraz Biecza na koncerty w ramach XII GORLICKIEJ JESIENI MUZYCZNEJ. Koncerty będą zorganizowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. WSTĘP BEZPŁATNY.

IX Memoriał im. Maksymiliana Kumorkiewicza

IX Memoriał im. Maksymiliana Kumorkiewicza Środa, 12 września 2018 W najbliższą niedzielę (16.09) odbędzie się IX Memoriał im. Maksymiliana Kumorkiewicza! W programie m.in. turniej piłkarski roczników 2008, 2009, 2010, 2012, prezentacja drużyn GKS Glinik oraz koncert Kasi Stanek. Serdecznie zapraszamy!

Teatr improwizowany Klancyk i Andrzej Stasiuk na zakończenie 4. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Teatr improwizowany Klancyk i Andrzej Stasiuk na zakończenie 4. Festiwalu im. Zygmunta Haupta Środa, 12 września 2018 Serdecznie zapraszamy na niecodzienne wydarzenie kończące tegoroczny Festiwal im. Zygmunta Haupta. Na jednej scenie w komediowym spektaklu interpretującym twórczość Haupta wystąpią Teatr improwizowany Klancyk i Andrzej Stasiuk.