Finał konkursu "Ubierz się w książkę, czyli sleeveface w bibliotece"

Finał konkursu Środa, 24 maja 2017 Dziś (24.05) w Bibliotece Pedagogicznej odbył się finał II edycji Konkursu "Biblioteka w sam raz dla nas", pod hasłem "Ubierz się w książkę, czyli sleeveface w bibliotece”. Głównym założeniem konkursu było pomysłowe wykorzystanie okładki książki, czasopisma i zrobienie zdjęcia zgodnie z założeniami projektu sleeveface.

III Maraton Beskid Niski

III Maraton Beskid Niski Środa, 24 maja 2017 Serdecznie zapraszamy na kolejną, trzecią już edycję Maratonu Beskid Niski. Biegacze wystartują 27 maja o godzinie 10.00 z gorlickiego Rynku.Jak informują organizatorzy w związku z realizacją biegu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu w obrębie Gorlic oraz powiatu gorlickiego.

Informacja po pożarze w Empolu

Informacja po pożarze w Empolu Wtorek, 23 maja 2017 19 maja po godz. 20.00 doszło do bardzo groźnego pożaru  w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów firmy „Empol” Sp. z o.o. w Gorlicach przy ul. Przemysłowej.

Konkurs literacki "Gorlicka EkoBajka" - przedłużenie terminu składania prac

Konkurs literacki Wtorek, 23 maja 2017 Do 10 czerwca br. przedłużony został termin składania prac w konkursie literackim "Gorlicka EkoBajka”. Konkurs adresowany jest do uczniów gorlickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zachęcamy do wzięcia udziału!

Spotkanie informacyjne w ramach BO Małopolska

Spotkanie informacyjne w ramach BO Małopolska Poniedziałek, 22 maja 2017 Jakie zmiany zostały wprowadzone do regulaminu tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego? Na jakich zasadach będą rozdzielane środki? Kto i w jakiś sposób może zgłosić zadanie? Jakie projekty mają szansę być dofinansowane? Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź podczas dzisiejszego spotkania w Domu Polsko – Słowackim.

Turniej szachowy w ramach XII Ekumenicznej Olimpiady Sportowej

Turniej szachowy w ramach XII Ekumenicznej Olimpiady Sportowej Poniedziałek, 22 maja 2017 Parafia Prawosławna p.w. św. Trójcy w Gorlicach zaprasza wszystkich chętnych do udziału w turnieju szachowym w ramach XII ekumenicznej Olimpiady Sportowej „Jedność w sporcie”.

Informacja w sprawie miejsc grzebalnych na cmentarzu komunalnym w Gorlicach

Informacja w sprawie miejsc grzebalnych na cmentarzu komunalnym w Gorlicach Poniedziałek, 22 maja 2017 W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi obaw mieszkańców o zabezpieczenie miejsc grzebalnych na obecnym cmentarzu komunalnym informujemy, że na zlecenie Urzędu Miejskiego dokonana została analiza sposobu wykorzystania całości terenu tego cmentarza.

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich Poniedziałek, 22 maja 2017 Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, zainteresowani tematyką pozyskiwania dotacji unijnych, mieli dzisiaj okazję uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym poświęconym zakresowi dostępnych źródeł wsparcia w perspektywie finansowej 2014-2020.

Aktywny Uniwersytet Złotego Wieku

Aktywny Uniwersytet Złotego Wieku Poniedziałek, 22 maja 2017 W ostatnich tygodniach słuchacze Uniwersytetu Złotego Wieku nad wyraz aktywnie spędzili czas. 10 maja ponad 70 seniorów pomaszerowało w marszu nordic walking do Pałacu Długoszów w Siarach, a 17 maja w Domu Polsko-Słowackim Maria Bujas-Łukaszewska z Krakowa opowiadała o savoir vivre - "sztuce życia" - ogładzie, dobrych manierach, konwenansach towarzyskich, znajomości obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i regułach grzecznościowych.

Dzień Dziecka z Osiedlem "Kromera"

Dzień Dziecka z Osiedlem Poniedziałek, 22 maja 2017 Zarząd Osiedla Nr 3 w Gorlicach zaprasza dzieci w wieku 3-12 lat na obchody „Dnia Dziecka”. Zbiórka uczestników w sobotę 3 czerwca o godz. 13.00 na przystanku przy ul. Stróżowskiej.