75. rocznica likwidacji gorlickiego getta

75. rocznica likwidacji gorlickiego getta Sobota, 19 sierpnia 2017 W dniu dzisiejszym (19.08.2017 r.) mija dokładnie 75. rocznica likwidacji gorlickiego getta. Pod monumentem na Placu Dworzysko odbyły się uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia oraz społeczność, która przed wojną stanowiła połowę mieszkańców Gorlic. Apel Pamięci poprowadził Łukasz Połomski - Dyrektor Sądeckiego Sztetlu.

Próbki z cysterny pobrane - aktualizacja

Próbki z cysterny pobrane - aktualizacja Piątek, 18 sierpnia 2017 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że w wyniku prowadzonych od wczoraj rozmów i czynności, z cysterny poruszającej się po terenie byłej Rafinerii, a zatrzymanej na ul. Chopina, zostały pobrane przez WIOŚ próbki, w celu przeprowadzenia badań i identyfikacji przewożonych substancji.

Kolejne spotkanie w sprawie odpadów na rafinerii

Kolejne spotkanie w sprawie odpadów na rafinerii Piątek, 18 sierpnia 2017 W dniu dzisiejszym (18.08.2017 r.) w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli organów i służb prowadzących postępowania dotyczące odpadów zgromadzonych na terenie byłej Rafinerii GLIMAR. Zostało ono zwołane w najszybszym możliwym i wskazanym przez WIOŚ terminie, w związku ze stwierdzonym w niedzielę rozszczelnieniem zbiornika zawierającego substancję kwasową.

Ostrzeżenie meteorologiczne!

Ostrzeżenie meteorologiczne! Piątek, 18 sierpnia 2017 Zgodnie z prognozą IMGW w ciągu najbliższych dni opady deszczu oraz burze będą przemieszczać się z północno-zachodnich krańców kraju w kierunku południowo-wschodnim (opad do 40 mm, porywy wiatru do 90 km/h). Zjawiska atmosferyczne mogą powodować lokalne uszkodzenia infrastruktury oraz podtopienia.

Reach the Sky czyli Niebo w zasięgu

Reach the Sky czyli Niebo w zasięgu Piątek, 18 sierpnia 2017 Od dziś w holu Urzędu Miejskiego można oglądać wystawę realizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera projektu „Reach the Sky”, czyli „Niebo w zasięgu”.

Konferencja prasowa dotycząca rozszczelnienia zbiornika

Konferencja prasowa dotycząca rozszczelnienia zbiornika Czwartek, 17 sierpnia 2017 Konferencja prasowa dotycząca rozszczelnienia zbiornika na terenie byłej rafinerii w Gorlicach.

Pokolorowaliśmy Gorlice!

Pokolorowaliśmy Gorlice! Środa, 16 sierpnia 2017 Za nami II Eksplozja Kolorów! Najbardziej kolorowa impreza ponownie zawitała do Gorlic. Dziękujemy wszystkim za fantastyczną zabawę i tak liczną frekwencję, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Komunikat

Komunikat Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 W dniu 13 sierpnia br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego, w którym wzięli udział: przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Starosta Gorlicki, Burmistrz Miasta Gorlice, Zastępca Powiatowego Komendanta PSP w Gorlicach oraz prezes firmy ISAD i właściciel firmy dzierżawiącej część terenu i urządzeń od firmy ISAD.

Rozszczelnienie zbiornika na "Glimarze"

Rozszczelnienie zbiornika na Niedziela, 13 sierpnia 2017 Dzisiejszej nocy (13.08.2017 r.) na terenie byłej Rafinerii Nafty „Glimar” doszło do rozszczelnienie zbiornika w którym prawdopodobnie był przechowywany kwas. Na miejscu czynności podjęli Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Gorlicach oraz jednostka ratownictwa chemicznego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Koncert Łukasza Dyczko

Koncert Łukasza Dyczko Piątek, 11 sierpnia 2017 Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach zaprasza na koncert saksofonisty Łukasza Dyczko w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „EMANACJE” organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.