Nikt Pana nie wypraszał!

Nikt Pana nie wypraszał! Czwartek, 30 marca 2017 Nie przestaje zaskakiwać tendencyjność i naginanie faktów w artykułach publikowanych przez portal gorlice24.pl prowadzony przez redaktora Jarosława Rozpłochowskiego. Tym razem w kłamliwy sposób przekazano informację dotyczącą organizacji pracy podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta.

Samorządy w obliczu wyzwań XXI wieku

Samorządy w obliczu wyzwań XXI wieku Środa, 29 marca 2017 Blisko 1800 osób – liderów lokalnych i regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata nauki, biznesu i kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz mediów z ponad 40 krajów wzięło udział w III Europejskim Kongresie Samorządów, który odbył się w Krakowie w dniach 27-28 marca. Wśród panelistów znalazł się również Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

Kwietniowa ściągawka z wydarzeń

Kwietniowa ściągawka z wydarzeń Środa, 29 marca 2017 Comiesięczna ściągawka z wydarzeń i imprez, które będą miały miejsce w naszym mieście i powiecie gorlickim w kwietniu 2017 roku.

Kurczę plecione

Kurczę plecione Wtorek, 28 marca 2017 Już tradycyjnie, w okresie poprzedzającym święta Wielkanocne pragniemy zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy. Tym razem tworzyć będziemy na gorlickim Rynku kilkumetrowego kurczaka plecionego z warkoczy z różnokolorowych tkanin.

Pożegnaliśmy "Muzeum na kółkach"

Pożegnaliśmy Poniedziałek, 27 marca 2017 „Muzeum na kółkach” już za nami - wizyta mobilnej wystawy w naszym mieście spotkała się z dużym zainteresowaniem gorliczan oraz turystów. Prócz sukcesu frekwencyjnego, „Muzeum na kółkach” okazało się też sukcesem promocyjnym dla naszego miasta, a o Gorlicach w kontekście kultury i historii żydowskiej mogliśmy usłyszeć nawet w ogólnopolskich mediach.

Praktyki w Niemczech

Praktyki w Niemczech Poniedziałek, 27 marca 2017 Zapraszamy do udziału w ciekawych międzynarodowych projektach – "Praktyki w Niemczech" i "Gotuj po hiszpańsku".

GKS Glinik Gorlice & LKS Skalnik Kamionka W.

GKS Glinik Gorlice & LKS Skalnik Kamionka W. Poniedziałek, 27 marca 2017 Zapraszamy na kolejny mecz GKS-u Glinik Gorlice w rundzie wiosennej. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia o godz. 17.00 na Stadionie im. Maksymiliana Kumorkiewicza w Gorlicach. Przeciwnikiem gorlickiej drużyny będzie zespół LKS Skalnik Kamionka Wielka.

Festiwal "4 Strony Karpat"

Festiwal Poniedziałek, 27 marca 2017 Urząd Miejski w Gorlicach oraz Gorlickie Centrum Kultury zapraszają na tegoroczną edycję Festiwalu „4 Strony Karpat”, który odbędzie się w ramach Dni Gorlic 2017. Podczas dwóch dni z muzyką folkową (29-30 kwietnia) zagrają: Trebunie Tutki, Serencza, Orkiestra Św. Mikołaja, Kapela Hanki Wójciak, Krzikopa, Vołosi i Dagadana.

Promocja książki "Karpatský front 1914/1915”

Promocja książki Piątek, 24 marca 2017 Gorlickie Centrum Kultury oraz Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča serdecznie zapraszają na promocję książki „Karpatský front 1914/1915”, która odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku (sobota), godz. 11.00 w Dom Polsko-Słowackim.

100 mln zł na placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

100 mln zł na placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży Piątek, 24 marca 2017 Na tworzenie placówek wsparcia dziennego w regionie Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 100 mln zł. O dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego WM mogą ubiegać się m. in. jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe i non-profit, kościoły oraz przedsiębiorcy.