Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu gorlickiego

Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu gorlickiego Piątek, 19 lipca 2019 Z inicjatywy Marszałka Województwa Witolda Kozłowskiego zostały podpisane kolejne deklaracje dotyczące wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu gorlickiego. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach swoje podpisy pod porozumieniem złożyli Starosta Gorlicki oraz burmistrzowie i wójtowie 10 gmin powiatu gorlickiego w tym Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

Gorliczanie w Albanii

Gorliczanie w Albanii Piątek, 19 lipca 2019 Podróże kształcą i to w każdym wieku. Przekonała się o tym liczna grupa gorliczan, którzy skorzystali z wycieczki "Albańskie wakacje" - propozycji jednego z biur podróży.

Kino międzywojenne plenerowo!

Kino międzywojenne plenerowo! Piątek, 19 lipca 2019 Już w następny piątek - 26 lipca - rozpoczynamy cykl seansów kina międzywojennego! W naszym plenerowym Starym Kinie na dziedzińcu Ratusza zobaczycie polskie dzieła, które przybliżą nam kulturę lat 20. i 30. Zapraszamy o 21:00 na Dziewczęta z Nowolipek - film w reżyserii Józefa Lejtesa - wstęp wolny!

O Gorlicach w magazynie Elity

O Gorlicach w magazynie Elity Czwartek, 18 lipca 2019 W najnowszym numerze magazynu ELITY ukazał się artykuł dotyczący naszego miasta. Prezentuje on najważniejsze dzieje historii Gorlic oraz zwraca uwagę na niezliczone atrakcje Beskidu Niskiego - różnorodność kulturową regionu, historię naftową, Bitwę pod Gorlicami, drewniane zabytki UNESCO, czy możliwości aktywnego spędzenia czasu na łonie natury.

Już jutro zapłonie 37. Łemkowska Watra

Już jutro zapłonie 37. Łemkowska Watra Czwartek, 18 lipca 2019 Już jutro (19 lipca) w Zdyni rozpocznie się trzydniowe święto kultury łemkowskiej. Łemkowska Watra od 37 lat jest nie tylko miejscem wspólnej, międzypokoleniowej zabawy, lecz także okazją do inspirujących spotkań oraz dyskusji.

Tydzień Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach!

Tydzień Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach! Czwartek, 18 lipca 2019 Już 22 lipca, po raz szósty, startuje w naszym mieście Tydzień Pozytywnych Inicjatyw! To akcja, która ma na celu inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności, zapewnienie atrakcyjnych wakacji dla dzieci i młodzieży, promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich tj. miłość, dobroć, uczciwość, szacunek czy współczucie oraz zdrowego, wolnego od nałogów i wszelkich uzależnień życia.

Na styku nieba i formy - wystawa fotografii

Na styku nieba i formy - wystawa fotografii Czwartek, 18 lipca 2019 Serdecznie zapraszamy do Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach na wystawę fotografii Barbary Zasowskiej "Na styku nieba i formy". Wernisaż odbędzie się 30 lipca 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00.

Rusza nabór do projektu GraduatON

Rusza nabór do projektu GraduatON Czwartek, 18 lipca 2019 Międzynarodowa Fundacja "Reaxum" prowadzi nabór do projektu GraduatON, którego głównym celem jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe lub będących na ostatnim roku studiów. Projekt zakłada zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie osób niepełnosprawnych na rynek pracy.

Święto Maziarzy Łosiańskich

Święto Maziarzy Łosiańskich Czwartek, 18 lipca 2019 Serdecznie zapraszamy do Zagrody Maziarskiej w Łosiu na doroczną imprezę plenerową "Święto Maziarzy Łosiańskich". Wydarzenie odbędzie się 4 sierpnia 2019 r. o godz. 13.30.

Darmowe WiFi w parku - tak czy nie?

Darmowe WiFi w parku - tak czy nie? Środa, 17 lipca 2019 WiFi4EU to program realizowany przez Komisję Europejską, która wspiera bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu. Dzięki niemu już wkrótce w przestrzeni publicznej Gorlic będzie można bezpłatnie korzystać z sieci – dziś pytamy czy park miejski jest odpowiednim miejscem do zainstalowania hotspotów z bezpłatnym internetem.