Informacja w sprawie pól elektromagnetycznych/częstotliwości radiowych

Informacja w sprawie pól elektromagnetycznych/częstotliwości radiowych Piątek, 13 września 2019 Do Urzędu Miejskiego w Gorlicach wpłynął w ostatnich dniach apel naukowców o ochronę przed ekspozycją na niejonizujące pole elektromagnetyczne, zawierający również 16 praktycznych zasad postępowania płynących z Deklaracji z Nikozji (Nicosia Declaration) dotyczącej pól elektromagnetycznych/ częstotliwości radiowych.

Weź ze sobą kawałek historii naszego Miasta!

Weź ze sobą kawałek historii naszego Miasta! Piątek, 13 września 2019 Kino "Wiarus" – wieloletni element naszego miasta zamyka się już na zawsze. Budynek Sokoła wkrótce pełnił będzie swoją pierwotną, historyczną funkcję i stanie się siedzibą gorlickich stowarzyszeń sportowych. Zanim to jednak nastąpi, mamy dla Was wyjątkową propozycję - każdy chętny będzie mógł, nieodpłatnie zabrać ze sobą projektory, fotele kinowe i inne elementy wyposażenia dawnego Wiarusa.

Rusza połączenie Jasło - Krynica przez Gorlice

Rusza połączenie Jasło - Krynica przez Gorlice Czwartek, 12 września 2019 W maju tego roku zamieszczaliśmy ankietę dotyczącą połączeń z Jasła do Krynicy przez Gorlice. Dziś wszyscy którzy ją wypełnili mogą być z siebie dumni, to m.in. dzięki Wam Koleje Małopolskie uruchamiają próbne połączenie na tej trasie! Pierwszy kurs odbędzie się 28 września, w sobotę. Nasze wspólne działania zainicjowane przez Adama Filara i Marcina Dziedzica opłaciły się!

5. Festiwal im. Zygmunta Haupta – sprawdź program!

5. Festiwal im. Zygmunta Haupta – sprawdź program! Czwartek, 12 września 2019 5 dni, 26 wydarzeń, 33 gości — w programie spotkania autorskie i tematyczne, koncert, czytanie prozy Zygmunta Haupta oraz wystawa fotograficzna. Już dziś zapraszamy na 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta i przedstawiamy szczegółowy program wydarzenia.

Piknik Ułański w Parku Miejskim

Piknik Ułański w Parku Miejskim Środa, 11 września 2019 W ubiegłą niedzielę, Park Miejski w Gorlicach przemienił się w prawdziwy obóz ułański, który przybliżył mieszkańcom historię oraz dzieje naszego narodu. Wydarzenie w bezpośredni sposób nawiązywało do trudnych czasów II Rzeczpospolitej oraz niestrudzonej walki Polaków o wolność. Rozpoczęte zostało uroczystym apelem oraz złożeniem wieńców pod Pomnikiem Niepodległości z płaskorzeźbą Juliusza Słowackiego, który odsłonięty został 100 lat temu - w 1919 roku.

Losowanie grup do V edycji Międzynarodowego Turnieju Kolejarz CUP Only Futbol

Losowanie grup do V edycji Międzynarodowego Turnieju Kolejarz CUP Only Futbol Wtorek, 10 września 2019 Wczoraj tj. 9.09.2019 w Galerii Gorlickiej przeprowadzone zostało losowanie grup do V edycji Międzynarodowego Turnieju Kolejarz CUP Only Futbol - jednego z największych turniejów w Polsce dla zawodników w wieku 10 lat i młodszych. Na zaproszenie głównego organizatora, Prezesa organizacji Only Futbol Stanisława Szpyrki, w wydarzeniu uczestniczył Senator RP Stanisław Kogut, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz gorlicki przedsiębiorca Janusz Pietrucha. Spotkanie podsumowała konferencja prasowa.

Hufiec ZHP Gor­lice zaprasza w swoje szeregi!

Hufiec ZHP Gor­lice zaprasza w swoje szeregi! Wtorek, 10 września 2019 Czy wiesz, że ZHP to około 100 tys. członków, 6 tys. grup formalnych - gromad i drużyn, 17 chorągwi, działających na szczeblu wojewódzkim i 355 hufców w powiatach i miastach? A może ty chcesz dołączyć do drużyny harcerskiej działającej przy Hufcu ZHP Gor­lice i stać się częścią tej społeczności? To doskonała okazja! ZHP Gor­lice zaprasza w każdy wtorek na godz. 16.00 na zbiórkę do Harcówki Hufca przy ul. Bieckiej 9B.

Złoto i srebro gorliczan w zawodach Kettlebell!

Złoto i srebro gorliczan w zawodach Kettlebell! Poniedziałek, 9 września 2019 W sobotę 07.09.2019r. w Gorzowie Wielkopolskim po raz pierwszy w Polsce odbyły się zawody Pięcioboju Kettlebell - 1st Polish Pentathlon Kettlebell Open Championship 2019. Miło nam poinformować, że gorliczanie zajęli bardzo wysokie miejsca!

Uwaga na burze!

Uwaga na burze! Poniedziałek, 9 września 2019 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu gorlickiego przed silnym deszczem z burzami. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, miejscami od 30 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

150 000 zł na świąteczną iluminację Gorlic?

150 000 zł na świąteczną iluminację Gorlic? Poniedziałek, 9 września 2019 9 września rusza głosowanie w IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 30 września, każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, może oddać głos na dowolne zadanie ze swojego subregionu.