Finał konkursu "Ubierz się w książkę, czyli sleeveface w bibliotece"

Finał konkursu Środa, 24 maja 2017 Dziś (24.05) w Bibliotece Pedagogicznej odbył się finał II edycji Konkursu "Biblioteka w sam raz dla nas", pod hasłem "Ubierz się w książkę, czyli sleeveface w bibliotece”. Głównym założeniem konkursu było pomysłowe wykorzystanie okładki książki, czasopisma i zrobienie zdjęcia zgodnie z założeniami projektu sleeveface.

III Maraton Beskid Niski

III Maraton Beskid Niski Środa, 24 maja 2017 Serdecznie zapraszamy na kolejną, trzecią już edycję Maratonu Beskid Niski. Biegacze wystartują 27 maja o godzinie 10.00 z gorlickiego Rynku.Jak informują organizatorzy w związku z realizacją biegu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu w obrębie Gorlic oraz powiatu gorlickiego.

XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin

XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin Środa, 24 maja 2017 Tradycyjnie w dniach od 26 maja do 1 czerwca 2017 r. w Gorlicach odbędą się imprezy rekreacyjno – sportowe w ramach Tygodnia Sportu i Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Informacja po pożarze w Empolu

Informacja po pożarze w Empolu Wtorek, 23 maja 2017 19 maja po godz. 20.00 doszło do bardzo groźnego pożaru  w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów firmy „Empol” Sp. z o.o. w Gorlicach przy ul. Przemysłowej.

Konkurs literacki "Gorlicka EkoBajka" - przedłużenie terminu składania prac

Konkurs literacki Wtorek, 23 maja 2017 Do 10 czerwca br. przedłużony został termin składania prac w konkursie literackim "Gorlicka EkoBajka”. Konkurs adresowany jest do uczniów gorlickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zachęcamy do wzięcia udziału!

III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków – Sprintem do Maratonu 2017

III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków – Sprintem do Maratonu 2017 Wtorek, 23 maja 2017 Już po raz trzeci przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach wzięły udział w ogólnopolskiej sportowej akcji organizowanej przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”- Sprintem do Maratonu. W dniach od 4 maja do 19 maja każde zainteresowane przedszkole mogło zorganizować biegową imprezę, podczas której dzieci pokonywały określony dystans biegowy odpowiedni do swojego wieku.

Spotkanie informacyjne w ramach BO Małopolska

Spotkanie informacyjne w ramach BO Małopolska Poniedziałek, 22 maja 2017 Jakie zmiany zostały wprowadzone do regulaminu tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego? Na jakich zasadach będą rozdzielane środki? Kto i w jakiś sposób może zgłosić zadanie? Jakie projekty mają szansę być dofinansowane? Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź podczas dzisiejszego spotkania w Domu Polsko – Słowackim.

Przerwa w dostawie wody!

Przerwa w dostawie wody! Poniedziałek, 22 maja 2017 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Gorlicach informuje, że w związku z realizowanymi pracami przy przełączeniu odcinka nowego wodociągu w ramach przebudowy ulicy Węgierskiej, w środę (24 maja) nastąpi przerwa w dostawie wody od godz. 8.00 do 18.00 dla odbiorców zamieszkałych przy ul. Węgierskiej i Ariańskiej.

Turniej szachowy w ramach XII Ekumenicznej Olimpiady Sportowej

Turniej szachowy w ramach XII Ekumenicznej Olimpiady Sportowej Poniedziałek, 22 maja 2017 Parafia Prawosławna p.w. św. Trójcy w Gorlicach zaprasza wszystkich chętnych do udziału w turnieju szachowym w ramach XII ekumenicznej Olimpiady Sportowej „Jedność w sporcie”.

Informacja w sprawie miejsc grzebalnych na cmentarzu komunalnym w Gorlicach

Informacja w sprawie miejsc grzebalnych na cmentarzu komunalnym w Gorlicach Poniedziałek, 22 maja 2017 W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi obaw mieszkańców o zabezpieczenie miejsc grzebalnych na obecnym cmentarzu komunalnym informujemy, że na zlecenie Urzędu Miejskiego dokonana została analiza sposobu wykorzystania całości terenu tego cmentarza.

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich Poniedziałek, 22 maja 2017 Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, zainteresowani tematyką pozyskiwania dotacji unijnych, mieli dzisiaj okazję uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym poświęconym zakresowi dostępnych źródeł wsparcia w perspektywie finansowej 2014-2020.

Aktywny Uniwersytet Złotego Wieku

Aktywny Uniwersytet Złotego Wieku Poniedziałek, 22 maja 2017 W ostatnich tygodniach słuchacze Uniwersytetu Złotego Wieku nad wyraz aktywnie spędzili czas. 10 maja ponad 70 seniorów pomaszerowało w marszu nordic walking do Pałacu Długoszów w Siarach, a 17 maja w Domu Polsko-Słowackim Maria Bujas-Łukaszewska z Krakowa opowiadała o savoir vivre - "sztuce życia" - ogładzie, dobrych manierach, konwenansach towarzyskich, znajomości obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i regułach grzecznościowych.

Ignacy Łukasiewicz – patron Miejskiego Przedszkola nr 4

Ignacy Łukasiewicz – patron Miejskiego Przedszkola nr 4 Poniedziałek, 22 maja 2017 O tym, że patronem Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Gorlicach jest Ignacy Łukasiewicz wiedzą już najmłodsze przedszkolaki.

Ogólnopolski Turniej Par o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice

Ogólnopolski Turniej Par o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice Poniedziałek, 22 maja 2017 20 maja 2017 r. Miejski Zespół Szkół nr 6 stał się kolejny raz gospodarzem znaczącego w Polsce turnieju brydżowego. W zawodach wzięło udział 58 zawodników z województwa małopolskiego i podkarpackiego.

"SMOK" w Gorlicach

Poniedziałek, 22 maja 2017 Miasto Gorlice oraz Miejska Szkoła Podstawowa Nr 1 realizują w 2017 roku Program Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki (SMOK) dla chłopców.