Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Noc Muzeów w szymbarskim Kasztelu

Noc Muzeów w szymbarskim Kasztelu

Treść

Tej jednej nocy (18 maja) kasztel przemieni się w nawiedzony dwór rodem z filmu grozy. Zapraszamy wszystkich lubiących dreszczyk emocji. W programie: zwiedzanie z atrakcjami do późnych godzin nocnych, instalacje multimedialne, historyczne przebieranki, warsztaty dla najmłodszych, słodki poczęstunek i kino plenerowe.

Kasztel udostępniony będzie 18 maja w godzinach 18.00 – 2.00.

Ekspozycja stała wzbogacona zostanie instalacjami z elementami multimedialnymi, nawiązującymi do historii, legend i klasycznych horrorów.

Najmłodsi skorzystać będą mogli z oferty zapewnionej przez animatorów z Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura” - stoisko informacyjno-animacyjne związane z nietoperzami (przebierz się za nietoperza, poznaj czarownicę z Ciężkowic, rozwiąż krzyżówkę) oraz muzeum – warsztaty plastyczne „Renesansowe odloty” (stwórz własnego latającego nietoperza).

Podczas wydarzenia będzie możliwość przebrania się w strój historyczny, mile widziane własne kreacje.

Słodki poczęstunek zapewnią Polskie Piekarnie.

O godzinie 21.00, na ścianie kasztelu odbędzie się pokaz filmu „Podróż na Księżyc”. To niemy film science fiction stworzony w 1902 przez Georges’a Mélièsa. Powstał na podstawie powieści Z Ziemi na Księżyc Jules’a Verne’a oraz "Pierwsi ludzie na księżycu" H.G. Wellsa. Cieszył się ogromnym powodzeniem, był wyświetlany we Francji i USA, a Méliès zdobył dzięki niemu międzynarodową sławę. Po „Podróży na Księżyc”, dla najwytrwalszych projekcja filmu „Gabinet doktora Caligari” z 1920 roku, w reżyserii Roberta Wiene. Jest to jedno z najwcześniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu filmowego, które wywarło duży wpływ na rozwój kinematografii. „Gabinet doktora Caligari” jest także uznawany za jeden z pierwszych filmów grozy.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych seans odbędzie się w sali głównej kasztelu.

Wstęp wolny!
Zapraszamy.

Źródło: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Tagi