Umowa na dostawę 11 autobusów podpisana!

Dziś o 12:00 na gorlickim Rynku odbyło się  oficjalne podpisanie umowy z firmą Solaris w ramach programu ,,Rozbudowa systemu ekologicznego transportu sposobem na mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wyższy komfort podróżowania w obszarze funkcjonalnym miasta Gorlice". Dzięki niemu tabor gorlickiego MZK zasili 11 niskoemisyjnych i niskopodłogowych autobusów. Na Rynku stanął też Solaris Urbino 10,5, który przez najbliższych 10 dni będzie wykonywał kursy na gorlickich liniach! Już wkrótce bliźniacze autobusy na stałe zawitają do Gorlic.

W dzisiejszym wydarzeniu udział wzięli Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla i jego Zastępca Łukasz Bałajewicz, Prezes Zarządu MZK Marcin Lech, Radni Rady MIasta oraz Rafał Zajas - dyrektor sprzedaży firmy Solaris.

Przypominamy, że nowoczesne, dostosowane do osób niepełnosprawnych, osób starszych i kobiet w ciąży autobusy, wyruszą w trasę nie tylko po Gorlicach, ale także na terenie sąsiednich gmin: Biecz, Sękowa, Lipinki, Gorlice i Moszczenica. Kursować będą na 7 liniach. Autobusy wyposażone zostaną także w monitoring, który czuwał będzie nad bezpieczeństwem podróżnych.

O wydarzeniu informowaliśmy tutaj.