Wydział Komunikacji już w nowej siedzibie

W piątek (8 czerwca) odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Mieści się ona teraz przy ul. Michalusa 18.

W uroczystym otwarciu udział wzięli między innymi starosta Karol Górski, burmistrz Rafał Kukla, wicestarosta Jerzy Nalepka, przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno, dyrektor Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach Marek Machowski i naczelnik Wydziału Komunikacji i Dróg Stanisław Zieliński. Poświęcenia nowej siedziby dokonał ksiądz Marek Urban, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliniku.

Nowa siedziba Wydziału Komunikacji to wspólny pomysł Burmistrza i Starosty. W wyniku zamiany nieruchomości między Powiatem Gorlickim a Miastem Gorlice, Powiat stał się właścicielem budynku przy ul. Michalusa 18, a Miasto przejęło budynek po Urzędzie Skarbowym przy ul. Bieckiej 9B.

Przeniesienienie Wydziału Komunikacji i Dróg do nowej siedziby rozwiąże problemy bieżącego obciążenia ruchem ul. Słonecznej i osiedla „Magdalena”. Przyczyni się także do podniesienia komfortu mieszkańców Miasta oraz klientów Wydziału. Nie bez znaczenia jest także łatwiejszy dostęp do miejsc parkingowych i wykorzystanie na ten cel leżącego nieopodal starodroża.

Pozyskanie przez Miasto budynku po dawnym Urzędzie Skarbowym pozwoli na ulokowanie tam organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie Gorlic, zajmujących obecnie lokale miejskie o różnym standardzie. Takie rozwiązanie ma na celu także skoncentrowanie rozproszonych na terenie Miasta podmiotów w jednym budynku. Będzie to duże udogodnienie dla osób korzystających z ich usług, a także rozwiąże kłopoty samych organizacji, poprzez stworzenie dogodnych miejsc do dalszej działalności.

Przypominamy, że Rada Miasta Gorlice i Rada Powiatu Gorlickiego 30 marca 2017 r. przyjęły uchwały w sprawie zamiany nieruchomości Miasta Gorlice położonej w Gorlicach przy ul. Michalusa 18 i nieruchomości Starostwa Powiatowego w Gorlicach zlokalizowanej przy ul. Bieckiej 9B (informowaliśmy o tym tutaj).