Otwarcie turnieju piłkarskiego Deichmann

Dzisiaj (15.04) na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, odbyło się uroczyste rozpoczęcie ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Deichmann Minimistrzostwa. W imieniu Burmistrza Gorlic Rafała Kukli wydarzenie otworzył jego zastępca Łukasz Bałajewicz oraz dyrektor OSiR Mariusz Duszowicz.W tym roku nasze Miasto również znalazło się na mapie tego prestiżowego wydarzenia i zostało miastem pomocniczym dla Nowego Sącza, w którym turniej odbywa się jest już od kilku lat.
Nad przebiegiem turnieju w naszym mieście czuwa Łukasz Brzeziański, a nad całością imprezy koordynator nowosądecki Marek Ruchała.

W turnieju biorą udział dziewczęta i chłopcy w wieku od 4 do 13 lat. Eliminacje miejskie rozgrywane będą w formie kilkutygodniowej ligi oraz Finałów Miejskich (faza play-off). W obu fazach udział biorą wszystkie zgłoszone do turnieju zespoły. Drużyny z kategorii wiekowych U-9 i U-11 po wygraniu Eliminacji Miejskich mają możliwość powalczyć w ogólnopolskim Finale Finałów o nagrodę główną – wyjazd na mecz Ligi Mistrzów. Spośród wszystkich zgłoszonych drużyn, wylosowane zostaną dwie ekipy szczęśliwców, których czeka niesamowita wycieczka do Dortmundu. Nikt nie odchodzi z pustymi rękoma! Każdy uczestnik za włożony trud i wielotygodniowe zmagania zostaje uhonorowany imiennym dyplomem i medalem.

Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju – firmą Deichmann. Marka zawodów budowana jest w oparciu o rzetelność i ciężką, systematyczną pracę. Współpracownicy dobierani są spośród ludzi, dla których organizacja turnieju dziecięcego jest czymś więcej niż tylko dodatkowym zajęciem. Pasja, kompetencje i zaangażowanie to najważniejsze cechy koordynatorów miejskich i pozostałych współpracowników. Projekt Minimistrzostw zdobył zaufanie kilkudziesięciu tysięcy rodzin, które dotychczas zdecydowały się wziąć udział w wielotygodniowej piłkarskiej przygodzie dla najmłodszych.

Tagi

GALERIA