Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach czynne także w weekendy!

Wniosek Burmistrza Rafała Kukli skierowany do Prezesa PTTK Oddział Gorlice, dotyczący wydłużenia dni pracy Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach został pozytywnie przyjęty przez Zarząd PTTK. Oznacza to, że gorlickie Muzeum dotychczas udostępniane turystom od wtorku do piątku, otwarte jest teraz także w weekend! Nowe dni i godziny otwarcia obowiązują już od 1 kwietnia.

Dotychczasowy harmonogram pracy Muzeum nie uwzględniał weekendów, czyli dni w których ruch turystyczny w naszym mieście i regionie jest największy. Zapytania i prośby o udostępnienie gorlickiej placówki muzealnej w soboty i niedziele mieszkańcy oraz turyści wielokrotnie kierowali do pracowników Urzędu Miejskiego. Zależy mi na pozytywnym wizerunku Miasta, a dostosowanie godzin i dni pracy obiektu do ogólnych standardów stosowanych w branży, niewątpliwie zwiększy jego atrakcyjność. Cieszę się że PTTK w Gorlicach pozytywnie odpowiedziało na moja prośbę. Mam także nadzieję, że wspólnie podjęte starania na rzecz promocji Gorlic, przyczynią się do umocnienia marki tego miejsca – mówi Burmistrz Miasta Rafał Kukla.

Zarówno mieszkańców jak i turystów serdecznie zapraszamy do odwiedzin Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach, przy ul. Wąskiej 7-9.

Nowe godziny otwarcia Muzeum dla zwiedzających:
W sezonie turystycznym, od 1 kwietnia do 30 września:
wtorek – piątek 9.00 – 16.00
sobota – niedziela 10.00 – 15.00
Poza sezonem turystycznym, od 1 października do 31 marca:
wtorek – piątek: 9.00 – 16.00
W poniedziałki i święta Muzeum jest nieczynne.