Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem – teatr w GCK i finał konkursu plastycznego

W piątek 23 listopada br. w sali teatralnej  GCK odbyły się dwa spektakle teatralne w wykonaniu teatru profilaktycznego Kurtyna z Krakowa oraz uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Promil nie jest Przyjacielem, tylko do złego kusicielem”.

Pierwsze przedstawienie pt. „Jestem przyjacielem ludzi” skierowane było do najmłodszych widzów i miało na celu utrwalenie wśród dzieci  podstawowych  zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz sytuacjach nadzwyczajnych w szczególności  dot. reagowania na nietrzeźwych kierowców. 

Drugie przedstawienie pt. „ Moja Historia”  w którym uczestniczyli uczniowie z klas VI i VII szkoły podstawowej w swojej fabule zawierało treści  dot. kształtowania pozytywnych  postaw życiowych od najmłodszych lat nawiązywało  także do głównych  założeń projektu czyli – Jak powstrzymać pijanego kierowcę”.

W ramach konkursu „Promil nie jest Przyjacielem, tylko do złego kusicielem” przedszkolaki uczestniczące w projekcie miały za zadanie przy pomocy rodziców przygotować prace plastyczną dot. sytuacji powstrzymania nietrzeźwego  kierowcy przed jazdą samochodem.

Z 78 prac  komisja wyłoniła 13 równorzędnych, które spełniły wymogi zawarte w regulaminie konkursu i zostały rekomendowane do wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:

  1. Jan Jagódka, Marcin Michalik, Kinga Kamińska z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Gorlicach
  2. Antoni Lizak i Liliana Czech – z Miejskiego Przedszkola nr 3
  3. Kacper Szynal, Emila Sulisz, Maja Cieśla z MiejskiegoPrzedszkola Nr 4
  4. Zofia Urbanowska, Nikola Przybylska, Katarzyna Grępka– Miejskie Przedszkole nr 8.
  5. Gabriela Szura – z Miejskiego Przedszkola Nr 2
  6. Wojciech Worytko- z Miejskiego Przedszkola nr 1

Ponadto przedszkola, które uczestniczyły w projekcie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które  Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla wręczył na ręce koordynatorek projektu dziękując za aktywny udział.

Współorganizatorem konkursu była Fundacja Collegium Progressus oraz Miasto Gorlice przy współpracy  z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną – Filia w Gorlicach, Komendą Powiatowa Policji w Gorlicach oraz Gorlickim Centrum Kultury.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań z zakresu Zdrowia Publicznego pn” Profilaktyka i przeciwdziałanie uzależnieniom.

Tagi

GALERIA