Namalowali „bezpromilowe miasteczko”

150 przedszkolaków wraz z wychowawcami pokolorowało dzisiaj fragment gorlickiego rynku.  Powstało w ten sposób bezpieczne, bezpromilowe  miasteczko, w którym kierowcy jeżdżą na trzeźwo i z bezpieczną prędkością, przestrzegają przepisów ruchu drogowego, zwracają uwagę na pieszych, a szczególnie na dzieci. Efekty pracy obejrzał burmistrz Gorlic Rafał Kukla oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Aleksander Augustyn.

Dzieci skandowały hasło przewodnie projektu „Kierowco – promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem”!

W trakcie trwania happeningu młodzieżowi liderzy profilaktyki rozdawali mieszkańcom Gorlic naklejki z hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”, prosząc jednocześnie przechodniów, aby reagowali na nietrzeźwych kierowców - bo życie naszych bliskich, w tym szczególnie dzieci jest ważniejsze od chwilowej przyjemności pijanego kierowcy.

Warsztaty poprowadzili  instruktorzy z Gorlickiego Centrum Kultury: Tomasz Tajak i Magdalena Rak, a Adam Szczepański nagłośnił wydarzenie.

Happening zorganizowany został w ramach projektu profilaktycznego „Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem”.  Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Tagi