Letnia półkolonia w MZS nr 1

Od 23 lipca do 3 sierpnia w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach zorganizowana została wakacyjna półkolonia skierowana do uczniów  z  I etapu edukacyjnego.

Z oferty skorzystało 29 wychowanków, którzy od 7:00 do 15:00 uczestniczyli w różnorodnych formach aktywności: zajęciach edukacyjnych, profilaktycznych, wychowawczych, plastycznych, sportowych, turystycznych oraz zabawach integracyjnych. Kierownikiem półkolonii był dyrektor szkoły Waldemar Pyznar, a wychowawczyniami sprawującymi opiekę Anita Hajduk oraz Ilona Rząca-Kosiek.

Podczas trwania I turnusu przygotowano następujące atrakcje:
1. Autokarową wycieczkę do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej, gdzie dzieci zobaczyły autentyczne wnętrza siedziby szlacheckiej. Po zwiedzaniu  w interaktywnej pracowni odbyły się dla nich warsztaty tworzenia i zdobienia pierników.  
2. Piesze wyjście do „Kina Kolory” w Gorlicach na film pt.: „Iniemamocni 2”.
3. Autokarową wycieczkę do Parku Linowego „Lemur” w Starym Sączu, gdzie dzieci pokonując przeszkody wykazywały się odwagą, sprytem  oraz sprawdzały swoją koncentrację uwagi i równowagę.
4. Autokarową wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny  i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach, gdzie poprzez  ciekawą, nowoczesną, interaktywną formę przekazu dzieci zdobyły informacje na temat różnorodnych  gatunków zwierząt i roślin zamieszkujących region Pogórza Karpackiego.  A także oglądały ekspozycję ornitologiczną, pogórzańską łąkę, batyskaf – statek podwodny  oraz  modele dużych drapieżników.
5. Pieszą wycieczkę o charakterze profilaktycznym „Bezpieczne wakacje” do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, podczas której p. Karolina Gurba opowiedziała dzieciom jak unikać niebezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnych zabaw, a także oprowadziła nas po całym obiekcie komendy.

W drugim tygodniu półkolonii atrakcji również nie mogło zabraknąć, gdyż przygotowano dla wychowanków:
1. Autokarową wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Uczniowie poznali historię powstawania i produkowania lizaków na przestrzeni kolejnych lat. Na piętrze budynku dzieci mogły skosztować różnych gatunków cukru i powąchać aromatów, które są wykorzystywane do produkcji cukierków. Największym jednak zainteresowaniem cieszył proces wyrabiania własnego lizaka podczas warsztatów w pracowni.
2. Autokarową wycieczkę do Zagrody Maziarskiej w Łosiu. W czasie warsztatów dzieci tkały na bardku - deseczce tkackiej wąskie, wzorzyste paski służące do ozdoby i wiązania. Efektem naszych prac były  własnoręcznie wypleciona krajki – pasek ozdobny, który mógł służyć  jako bransoletka lub breloczek do kluczy.
3. Piesze wyjście do „Kina Kolory” w Gorlicach na film pt.: „Co w trawie piszczy”.
4. Autokarową wycieczkę do Parku Trampolin „Ninja Jump” w Nowym Sączu, w którym uczniowie łącząc aktywność fizyczną z fantastyczną zabawą spędzili czas pełen emocji i wrażeń.
5. Wyjście do Parku Miejskiego im. Wojciecha Biechońskiego w Gorlicach, gdzie uczniowie podzieleni na dwie  drużyny brali udział  w grze pt.: „Flagi”, której koordynatorem był Waldemar Pyznar.  Na zakończenie półkolonii wybraliśmy się do lodziarni, by tym miłym akcentem podsumować ostatnie wspólne chwile.

Dwutygodniowy turnus półkolonijny minął bardzo szybko na wspólnej rekreacji i zabawie. Wszystko co dobre, szybko się kończy, ale wspomnienia pozostają w pamięci na zawsze!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Tekst i zdjęcia: Miejski Zespół Szkoł nr 1

Tagi

GALERIA