Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
XXIV Wojewódzkie Mistrzostwa OHP

Treść

18 kwietnia na hali gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XXIV Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w halowej piłce nożnej chłopców pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli. Po raz 14 organizowane przez 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach, wspólnie z Małopolską Wojewódzką Komendą OHP, a po raz pierwszy ze Szkołą Aspirantów PSP w Krakowie.

W tym roku po eliminacjach regionalnych do wojewódzkiego etapu dostały się następujące drużyny:

• drużyna gospodarzy z 6-38 HP Gorlice.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw poprzedzone zostało wysłuchaniem hejnału Gorlic. Komendant Hufca Pracy w Gorlicach Grzegorz Tumidajewicz, przywitał wszystkich gości, następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, a także Przewodniczący Rady Powiatu Witold Kochan. Oficjalnego otwarcia dokonał Wojewódzki Komendant MWK OHP Paweł Leśniak.

Miłym akcentem był pokaz artystyczny sekcji gimnastycznej Acrodreams Gorlice, po którym uczestnicy przystąpili do rozgrywek w fazie grupowej. Do fazy pucharowej awansowały: 6-38 HP Gorlice, 6-1 OSiW Nowy Sącz, 6-34 HP Stary Sącz, 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska. Trzecie miejsce zajęła drużyna 6-34 HP Stary Sącz, która wywalczyła puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach.

Finał okazał się być ciekawym i zaciętym pojedynkiem na wysokim poziomie, pomiędzy drużynami 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska i 6-1 OSiW Nowy Sącz.

Zwycięzcą turnieju został 6-1 OSiW Nowy Sącz zdobywając puchar Burmistrza Gorlic. Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Wojewódzkiego zdobyła drużyna z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska. Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione medalami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jan Jawor z 6-1 OSiW Nowy Sącz, najlepszym bramkarzem Michał Tacyn z 6-1 OSiW Nowy Sącz, królem strzelców Adrian Maziarz z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska. Puchar Fair-play trafił do drużyny z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska.