Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Gorliccy ciężarowcy z sukcesami na Mistrzostwach Europy!

Treść

W zeszłym tygodniu (21-28.08) w Raszynie odbyły się Mistrzostwa Europy Masters w Dwuboju Olimpijskim. Wzięło w nich udział 650 zawodników niemal z każdego kraju Europy, w tym reprezentanci Gorlic - Jakub Garbiec i Anatol Krygowski.

Jakub Garbiec z Gorlic zdobył srebrny medal w kategorii do 67 kg, osiągając wynik 81 rwanie; 96 podrzut co daje 177 w dwuboju. Jakub poprawił także rekord Polski w podrzucie, który wcześniej należał także do niego.

Anatol Krygowski osiągnął wynik 256 kg w dwuboju - 115 rwanie i 141 podrzut. Jego przeciwnik podniósł o 1 kg więcej co wystarczyło na zdobycie brązowego medalu tym samym Anatol zajął czwarte najtrudniejsze miejsce dla sportowca. Jest też dobra informacja, osiągnięty wynik kwalifikuje Anatola do Mistrzostw Świata w Orlando (USA) 2-10 grudnia 2022.

3 miesiące temu zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Polski, na których Jakub Garbiec zdobył złoto, a Anatol Krygowski srebro. Zawodnicy pragną spopularyzować olimpijską dyscyplinę sportu jaką jest podnoszenie ciężarów, dlatego planują reaktywować klub sportowy, który przez wiele lat istniał w Gorlicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!