Gorlice czekają na Twój pomysł!

Jeśli masz ciekawy pomysł, dzięki któremu zmienisz swoją okolicę i sprawisz, że jego realizacja będzie służyła mieszkańcom – nie czekaj dłużej i już dziś zgłoś swoje zadanie. Od 31 sierpnia do 25 września wszyscy gorliczanie, którzy osiągną w tym roku 16 lat mogą zgłaszać własne pomysły w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2018 rok. Na ich realizację przeznaczono 900 tys. zł.

Podobnie jak w roku ubiegłym zgłaszać można zarówno zadania ogólnomiejskie jak i zadania osiedlowe. Wartość zadania ogólnomiejskiego nie może przekroczyć kwoty 300 tys. zł, a zadania osiedlowego 50 tys. zł.

Gorliczanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mają do dyspozycji aż 900 tys. złotych! 300 tysięcy zł to kwota przeznaczona na realizację zadań ogólnomiejskich, a 600 tysięcy złotych to kwota na realizację zadań osiedlowych – po 50 tys. zł na każde z 12 osiedli.

Propozycje zadań do realizacji w ramach BO 2018 prosimy zgłaszać do 25 września w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach (parter).

Głosowanie na dopuszczone przez komisje zadania odbywać się będzie od 13 do 23 października 2017 roku. Głosować będzie można zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie w Pawilonie Historii Miasta Gorlice.

Ważne terminy!

Nazwa działania

Termin realizacji

Zgłaszanie zadań przez mieszkańców

31 sierpnia – 25 września

Ogłoszenie listy zadań dopuszczonych do głosowania

do 9 października

Głosowanie mieszkańców

13 – 23 października

Ogłoszenie wyników głosowania

do 31 października


Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl znajduje się mapa realizacji zadań z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice. Można tutaj zobaczyć jak wiele Państwa pomysłów zostało już zrealizowanych.

Budżet obywatelski pozwala gorliczanom decydować o tym na co wydać pieniądze z budżetu miasta. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom kształtować ich najbliższe otoczenie, daje możliwość wskazania co jest dla nich szczególnie ważne. Dzięki niemu mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju naszego miasta.

Nie daj sobie odebrać możliwości wpływania na wygląd Twojej okolicy i całego miasta!

Regulamin oraz formularz zgłaszania zadań do pobrania poniżej.

Zarządzenie nr 225/2017

Regulamin

Wykaz osiedli

Formularz zgłoszeniowy (.pdf)

Formularz zgłoszeniowy (.doc)

Umowa użyczenia (.pdf)

Umowa użyczenia (.doc)

Oświadczenie (.pdf)

Oświadczenie (.doc)

Szacunkowe koszty

Karta do głosowania