Abstynencka Zabawa Karnawałowa 2018

10 lutego w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach odbyła się X Integracyjna Abstynencka Zabawa Karnawałowa. Organizatorami zabawy byli Klub Abstynenta „Egida”, Burmistrz Miasta Gorlice i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach.

Uczestniczyły w niej zaprzyjaźnione kluby „Horyzont” z Biecza i „Stara Plebania” z Grybowa oraz abstynenci z Gorlic, Tarnowa, Brzozowa, Nowego Sącza, Limanowej i Jasła. Zaproszonych gości przywitał Prezes Klubu Jan Taboł. Głos zabrał także Zastępca Burmistrza Gorlic Łukasz Bałajewicz przekazując wszystkim uczestnikom życzenia radosnej i udanej zabawy.

Do tańca przygrywał zespół muzyczny „Casablanka”, a na parkiecie tańczyło 90 osób. Czas karnawału i zabawy abstynenci wykorzystali na integrację w tańcu. Taniec jednoczy, wyzwala pozytywne emocje, „tańcząc na trzeźwo” poznajemy siebie i poznajemy drugiego człowieka. Takiej integracji w powrocie do zdrowia potrzeba nam wszystkim. Dziękujemy za wspieranie naszej działalności wszystkim ludziom rozumiejącym potrzebę promowania trzeźwego życia. Podziękowania dla współorganizatorów i zaproszonych gości składa Prezes Klubu Abstynenta „EGIDA”.

Tekst i zdjęcia: Jan Taboł