XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin

Tradycyjnie w dniach od 26 maja do 1 czerwca 2017 r. w Gorlicach odbędą się imprezy rekreacyjno – sportowe w ramach Tygodnia Sportu i Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców od przedszkolaka do seniora, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu systematycznie. Od kilku lat liczba uczestników oraz liczba organizaowanych imprez plasuje Miasto Gorlice w pierwszej szóste w skali kraju, oraz w pierwszej trójce w województwie małopolskim. Jest to zasługa organizatorów imprez w przedszkolach, szkołach, organizacjach sportowych, zrzeszeniach, Zarządach Osiedli, a także instytucjach i zakładach pracy. Koordynacją poczynań w tym zakresie zajmuje się Dział Sportu OSiR Gorlice.

Celem Tygodnia Sportu jest liczny udział w imprezach turniejowych:
- promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formie spędzania wolnego czasu i zdrowego trybu życia,
- uświadomienie potrzeby systematycznej rekreacji u osób nieaktywnych w różnych środowiskach i grupach zawodowych w różnym wieku także niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

KALENDARZ PLANOWANYCH IMPREZ TURNIEJOWYCH

ZGŁOSZENIE MIASTO GORLICE - XXIII STMiG

Sprawozdanie z XXIII STMiG - Miasto Gorlice 2017
TEST COOPERA - MIASTO GORLICE - część 1
TEST COOPERA - MIASTO GORLICE - część 2

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mocno zaangażowali się w przeprowadzenie imprez sportowo-rekreacyjno-turystycznych. Dzięki Wam mogliśmy w tygodniu sportu zwiększyć swoją aktywność, aby zadbać o swój stan zdrowia jak i również kondycję fizyczną i duchową. Zapraszamy za rok.