Stray Dogg zagrają w Pawilonie Historii Miasta!

Po dwóch tegorocznych koncertach w ramach Alternatywnego Pawilonu, zapraszamy na kolejny! Już 16 maja o godzinie 19:00 w Pawilonie wystąpi serbski duet – Stray Dogg. Artyści swobodnie poruszają się w melancholijnych piosenkach w klimatach indie, folku i americany. Na swoim koncie mają koncerty w całej Europie, a nawet współpracę z Devendrą Banhartem.  Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Stray Dogg to zespół z Belgradu (Serbia). Liderem grupy jest Dusan Strajnić czyli Dukat Stray – wokalista, kompozytor i tekściarz. Zespół zadebiutował w 2011 albumem „Almost” i od razu stało się jasne, że oto narodziła się na Bałkanach nowa gwiazda, w żaden sposób nie związana z muzyczną estetyką regionu.

Idąc za ciosem, już rok później powstała kolejna płyta, „Fire’s Never Wrong”, a pozycja Stray Dogg była już w owym czasie tak silna, że udało im się pozyskać na sesję nagraniową samego Devendrę Banharta! Słynny bard z Los Angeles zaśpiewał gościnnie w utworze „Time”, który został zilustrowany poruszającym teledyskiem.

Współpraca z Devendrą zaowocowała zaproszeniami na największe festiwale na terenie byłej Jugosławii (EXIT, Mikser, MENT, Lake Fest, Love Fest, Sea Rock, Indirekt, American Night) oraz na koncerty i trasy w całej Europie (Niemcy, Austria, Włochy, Węgry, Czechy, Słowacja).

Później przyszła pora na album „Come Along Wind”. Stray Dogg nie zawiedli, dostarczając 8 nowych utworów o bólu i rezygnacji, ale także o inspirującej sile miłości. Jak to w życiu…

Ich na najnowsza płyta „Look At The Moon” została wydana kilka miesięcy temu. Właśnie ten krążek Serbowie będą promować w naszym kraju!

Stray Dogg w maju pojawią się w Polsce w duecie. Warto ich sprawdzić na żywo!

Posłuchaj: http://www.straydogg.bandcamp.com/

Tagi