Alternatywny Pawilon - Ragnar Ólafsson i Daniel Spaleniak w Pawilonie Historii Miasta!

W miniony piątek odbyła się premiera i wernisaż nowej wystawy w Pawilonie Historii Miasta – to jednak nie koniec atrakcji jakie przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu w Pawilonie. Idziemy za ciosem i już dziś zapraszamy Was na dwa bezpłatne, środowe koncerty, które odbędą się 21 i 28 lutego o godz. 20:00. W naszym Alternatywnym Pawilonie zagrają dla Was Ragnar Olafsson z Islandii (21.02) oraz Daniel Spaleniak (28.02). Przyjdź do Pawilonu i poznaj dwóch nietuzinkowych artystów! Pamiętajcie, staramy się zaspokoić gusta wszystkich gorliczan, a to dopiero przedsmak atrakcji i wydarzeń, które przygotowujemy w tym roku!

Ragnar Ólafsson
koncert: 21.02, godz. 20:00
wstęp: bezpłatny


Ragnar to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którą wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów. W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Daniel Spaleniak
koncert: 28.02, godz. 20:00
wstęp: bezpłatny


Daniel Spaleniak - 24-letni artysta, którego praca twórcza zaczęła się 8 lat temu... tworzy muzykę z pogranicza rocka alternatywnego, folku i bluesa. Przez te 8 lat swoją pracą zasłynął w Polsce, ale przede wszystkim poza granicami kraju.

Daniel Spanielak - zapytany o swoją biografię przez organizatorów jednego z największych europejskich festiwalów powiedział, że jest człowiekiem, który lubi grać na swojej gitarze. I może tyle wystarczy? Nie liczą się słowa, a muzyka - a w tej dziedzinie Daniel z pewnością się obroni. Dla tych ciekawych jego twórczości - Daniel Spaleniak wydał dwie płyty Dreamers i Back Home.