WOŚP koncertowo!

Koncerty podczas kolejnych finałów WOŚP zawsze przyciągają wielu miłośników dobrej muzyki. Atrakcji nie zabraknie także podczas nadchodzącego 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sprawdź kto i o której godzinie zagra! Oj się będzie działo!

Przypominamy, że w tym roku wszystkie wydarzenia związane z WOŚP odbywają się na terenach OSiRu.

O godzinie 14:30 rozpoczniemy część artystyczną wspólnym kolędowaniem oraz koncertem Chóru Kameralnego Belfersingers, wykonującego utwory dawne, współczesne, jazzowe, jak i muzykę gospel. Chór powstał w 2002 r., z inicjatywy pasjonujących się muzyką nauczycieli z ziemi gorlickiej. Obecnie liczy 20 osób, a dyryguje nim Edyta Sędzik.

O godzinie 15:00 wystąpi zespół Los Pastwa! Pomimo styczniowej pogody nasze serca rozgrzeje stoner rock'n'roll prosto z południa! To będzie uczta dla amatorów mocniejszego brzmienia! Łubudu aż się szkło z półek sypie!

O 17:00, po meczu siatkówki na scenie zagra zespół Hooch, który ponownie podgrzeje atmosferę mocnym brzmieniem! W skład zespołu wchodzi trzech młodych, ale niezwykle zdolnych mieszkańców Gorlic - Dominik Sendecki – gitara i wokal, Beniamin Kubala – bass oraz Grzesiek Sztaba – perkusja.

O 17:45
na Hali OSiR wystąpi znany wszystkim mieszkańcom Miasta Światła Teatr eksperymentalny GCK Ergo, który tym razem zaprezentuje nam niesamowity pokaz tańca ze światłem LED!

O 18:20 młody, utalentowany wokalista i multiinstrumentalista z Gorlic, Grzegorz Lewek wystąpi dla nas z debiutanckim materiałem! Na przedsmak nieznanego, posłuchajcie wcześniejszych wykonań naszego rodzimego artysty na YouTube!

O godz. 19:00 na scenie pojawi się zespół Billy Goats! Grupa powstała końcem 2011 roku. Tworzą ją ludzie od lat związani ze sceną, uczestniczący w wielu różnorodnych projektach. Już po kilku wspólnych próbach, artyści stwierdzili, że to jest właśnie to! Ich muzyczne drogi spotkały się w krainie country z elementami rocka i bluesa. Tak powstała nowa formacja, która przyjęła nazwę Billy Goats. W ich brzmieniu można znaleźć zarówno mocny puls perkusji, dynamiczne riffy gitarowe, jak również nostalgiczne łkanie harmonijki ustnej czy piękne brzmienie gitary akustycznej. Wszystko to doprawione wielogłosowym wokalem stanowi zwartą i wpadającą w ucho całość.

Po koncertach zapraszamy na tradycyjne, finałowe Światełko do Nieba!

Koncerty podczas 26. finału WOŚP w Gorlicach:

  • 14:30 -15:00  Wspólne kolędowanie z Belfersingers
  • 15:00 Koncert zespołu Los Pastwa
  • 17:00 Koncert zespołu Hooch
  • 17:45 Teatr eksperymentalny GCK Ergo – Gloss  – pokaz tańca ze światłem LED (Hala OSiR )
  • 18:20 - 19:00 Koncert Grzegorza Lewka
  • 19:00 - 20:00 Koncert zespołu Billy Goats
  • 20:00 Światełko do Nieba

Pełny program imprezy można znaleźć TUTAJ.